Wiadomości z Chorzowa

Chorzów: Pożar śmieci na klatce schodowej i ewakuacja 3 rodzin

  • Dodano: 2021-09-07 10:30, aktualizacja: 2021-10-18 23:50

Groźny pożar! W poniedziałek, 6 września, w Chorzowie doszło do pożaru śmieci. Tym razem paliły się odpady zgromadzone nie w śmietniku czy na nielegalnym wysypisku, a na klatce schodowej w budynku wielorodzinnym.

Ewakuowano 6 osób

W poniedziałkowy wieczór o godzinie 23.40 w jednej z kamienic przy ulicy 3 Maja doszło do pożaru. Żywioł szalał na klatce schodowej, gdzie paliły się śmieci.

W wyniku pożaru nikt nie ucierpiał, jednakże zniszczone zostały schody prowadzące na górne kondygnacje. Jak informuje oficer prasowy KMP w Chorzowie, zgodnie z decyzją inspektora nadzoru budowlanego, budynek został wyłączony z użytkowania.

- Część z mieszkańców schroniła się u rodziny, a dla pozostałych osób Wydział Zarządzania Kryzysowego zapewnił schronienie. Okoliczności, w jakich doszło do pożaru, ustalają chorzowscy policjanci. Dzisiaj śledczy z udziałem biegłego z zakresu pożarnictwa przeprowadzili oględziny pogorzeliska - wskazuje oficer prasowy KMP w Chorzowie.

Jak informuje Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach, konieczny okazał się demontaż schodów między parterem a pierwszą kondygnacją. W związku z zaistniałą sytuacją służby musiały zapewnić nocleg zastępczy dla trzech rodzin (6 osób).

Chorzów: Pożar śmieci na klatce schodowej i ewakuacja 3 rodzin

Komentarze (3)    dodaj »

  • Obłęd

    Oni trzymają śmieci na sieni??

  • Ed

    3 Maja. Więcej tłumaczyć nie trzeba. Wystarczy spojrzeć na kamienice na przeciwko 23 Czerwca.

  • Tak jest

    Nieważne. Ważne że imprezka na Rynku, piwko ,muzyczka, taniec i śpiew. Takich widoków jak na zdjęciach z okna Ratusza nie widać.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również