Wiadomości z Chorzowa

Chorzów: Rusza nowy sezon padla 

  • Dodano: 2019-03-18 04:15, aktualizacja: 2019-03-18 04:34

Sezonowy kort do padla w Chorzowie otwiera się już w kwietniu. Co MORiS Chorzów przygotował dla fanów tej gry? Sprawdźcie!

Kilka dni temu, MORiS Chorzów poinformował, że sezonowy kort do padla przy ul. Katowickiej 6 (w miejscu lodowiska) zostanie uruchomiony z początkiem kwietnia.

Podobnie jak w poprzednim roku działać będzie szkółka, a wszystkich miłośników padla zachęcamy ponownie do uczestnictwa w lidze. Nowością w tym sezonie będzie Grand Prix Padla. Podobnie jak w zeszłym sezonie istnieje możliwość rezerwacji kortu przez Internet, dzięki portalowi Korty.org – informują pracownicy MORiS Chorzów. 

Chorzowska Liga Padla 

ChLP, która istnieje od ubiegłego roku w tym sezonie będzie rozwijana. Organizatorzy zapowiadają, że zależnie od liczby utworzonych zespołów zostanie stworzonych 4-5 lig.

W trakcie sezonu planujemy rozegranie 5 rund, a każda para zagwarantowane będzie miała rozegranie 15 spotkań. W zależności od poziomu ligi przyznawane są zróżnicowane punkty. Po każdej rundzie nastąpią awanse i spadki. Tym samym w ciągu kilku sezonów można awansować do wyższych lig zdobywając więcej punktów. Na koniec, dla wszystkich drużyn zorganizowany zostanie Puchar ChLP - tłumczy dyrekcja MORiS Chorzów.

Chcesz spróbować swoich sił w Lidze Padla? Zgłoś się poprzez formularz kontaktowy, dostępny na stronie MORiS!

MORiS Chorzów: imprezy na korcie do padla

Sezon zainauguruje Turniej Samorząd - Media – Biznes. W trakcie 3. Edycji Turnieju o Złotą Rakietę uczestnicy będą rywalizować w dwóch pokrewnych sportach rakietowych: padlu i badmintonie, a najlepszych wyłoni klasyfikacja obu dyscyplin.

Kolejna propozycja to Padel Grand Prix. Mają to być cztery turnieje klubowe, w trakcie których zdobywa się punkty. Rozgrywki będą się odbywać w dwóch kategoriach (A i B), maksymalnie po 6 par. W każdym z meczów trzeba będzie zagrać z innym partnerem. Po czterech turniejach wyłoniona zostanie najlepsza trójka (indywidualnie) w każdej kategorii. Terminy rozgrywek zostaną ogłoszone już wkrótce. na stronie internetowej MORiS Chorzów.

Padel to dla Ciebie nowość? Zapisz się do Szkółki Padla

- W tym roku planujemy otworzyć trzy grupy treningowe od 3 do 4 osób, które będą trenowały z instruktorem padla raz w tygodniu. Pierwsze treningi przewidziane są na początek maja. Łącznie szkółka obejmie 12 zajęć, a jej koszt to 150zł. W cenie zapewniamy treningi, wynajem sprzętu oraz wodę dla wszystkich uczestników – informuje MORiS Chorzów.

Szkółka działa od kilku sezonów. Zapisy do szkółki padla przyjmowane są poprzez formularz dostępny na stronie internetowej MORiS Chorzów.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również