Wiadomości z Chorzowa

Chorzów: Wiosenny baby boom w zoo. Maluchy zyskały wdzięczne imiona

  • Dodano: 2023-04-11 09:15

Nowi mieszkańcy Śląskiego Ogrodu Zoologicznego! Do podopiecznych śląskiego zoo dołączyli m.in. urocza wielbłądzica i oryks południowy. Maluchy łączy wyjątkowa historia.

Śląski Ogród Zoologiczny regularnie informuje o kolejnych nowych mieszkańcach – czasem są to nowe nabytki, przywiezione z innych ogrodów zoologicznych w Polsce i Europie, a coraz częściej pracownicy świętują narodziny osobników w stadach hodowlanych.

Przed świętami w mediach społecznościowych chorzowskiego zoo pojawiły się radosne wieści – do podopiecznych ogrodu dołączyli właśnie Lola i Frędzel samica wielbłąda i samiec oryksa południowego. Łączy ich jedno -= mamy obu maluchów przyjechały do śląskiego zoo w ciąży, o czym pracownicy ogrodu dowiedzieli się na miejscu.

Lola i Frędzel nowymi mieszkańcami chorzowskiego zoo

Sporą niespodziankę pracownikom zoo sprawiła wielbłądzica Roxi, która w weekend poprzedzający Wielkanoc urodziła swoje pierwsze dziecko – samicę, której nadano wdzięczne imię Lola.

Gdy Roxi przyjechała do nas na początku 2022 roku, nie wiedzieliśmy, że jest w ciąży. Można powiedzieć, że Lola jest naszym prezentem od losu. Roxi została mamą w bardzo młodym wieku (jak na wielbłądzie standardy), prawdopodobnie dlatego mała Lola przyszła na świat znacznie mniejsza niż bywa to zwykle w przypadku wielbłądzich dzieci. Mama nie ma jeszcze pokarmu i nie może karmić swojej córki, dlatego to zadanie przejęli opiekunowie. Kilka razy w ciągu doby karmią maluszka z butelki – wyjaśnia zespół opiekunów.

Niestety, przyszłość małej wielbłądzicy jest niepewna, a pracownicy – choć dokładają wszelkich starań, żeby Lola miała jak największe szanse, by wyrosnąć na zdrowego i silnego wielbłąda – muszą liczyć się z każdą ewentualnością. Nam nie pozostaje nic innego jak trzymać kciuki za małą Lolę! Wkrótce z pewnością będzie jej raźniej, gdyż na świat przyszła kolejna wielbłądzica – Indira.

Niezłym zaskoczeniem dla ekipy zoo były również narodziny Frędzla samiec oryksa południowego przyszedł na świat dość niespodziewanie. Jego mama Fiene przyjechała do ogrodu zoologicznego w Chorzowie, będąc już w ciąży.

Wśród najmłodszych mieszkańców zoo znalazł się również samiec pigmejki o wdzięcznym imieniu Liczi (imię rozpoczynające się na literę „L” – tak samo, jak imiona jego rodziców – Leona i Leokadii), a także samica elanda, której nadano imię Matylda. Czekamy na kolejne maluchy!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również