Wiadomości z Chorzowa

Chorzów: Wiosenny baby boom w zoo. Maluchy zyskały wdzięczne imiona

  • Dodano: 2023-04-11 09:15

Nowi mieszkańcy Śląskiego Ogrodu Zoologicznego! Do podopiecznych śląskiego zoo dołączyli m.in. urocza wielbłądzica i oryks południowy. Maluchy łączy wyjątkowa historia.

Śląski Ogród Zoologiczny regularnie informuje o kolejnych nowych mieszkańcach – czasem są to nowe nabytki, przywiezione z innych ogrodów zoologicznych w Polsce i Europie, a coraz częściej pracownicy świętują narodziny osobników w stadach hodowlanych.

Przed świętami w mediach społecznościowych chorzowskiego zoo pojawiły się radosne wieści – do podopiecznych ogrodu dołączyli właśnie Lola i Frędzel samica wielbłąda i samiec oryksa południowego. Łączy ich jedno -= mamy obu maluchów przyjechały do śląskiego zoo w ciąży, o czym pracownicy ogrodu dowiedzieli się na miejscu.

Lola i Frędzel nowymi mieszkańcami chorzowskiego zoo

Sporą niespodziankę pracownikom zoo sprawiła wielbłądzica Roxi, która w weekend poprzedzający Wielkanoc urodziła swoje pierwsze dziecko – samicę, której nadano wdzięczne imię Lola.

Gdy Roxi przyjechała do nas na początku 2022 roku, nie wiedzieliśmy, że jest w ciąży. Można powiedzieć, że Lola jest naszym prezentem od losu. Roxi została mamą w bardzo młodym wieku (jak na wielbłądzie standardy), prawdopodobnie dlatego mała Lola przyszła na świat znacznie mniejsza niż bywa to zwykle w przypadku wielbłądzich dzieci. Mama nie ma jeszcze pokarmu i nie może karmić swojej córki, dlatego to zadanie przejęli opiekunowie. Kilka razy w ciągu doby karmią maluszka z butelki – wyjaśnia zespół opiekunów.

Niestety, przyszłość małej wielbłądzicy jest niepewna, a pracownicy – choć dokładają wszelkich starań, żeby Lola miała jak największe szanse, by wyrosnąć na zdrowego i silnego wielbłąda – muszą liczyć się z każdą ewentualnością. Nam nie pozostaje nic innego jak trzymać kciuki za małą Lolę! Wkrótce z pewnością będzie jej raźniej, gdyż na świat przyszła kolejna wielbłądzica – Indira.

Niezłym zaskoczeniem dla ekipy zoo były również narodziny Frędzla samiec oryksa południowego przyszedł na świat dość niespodziewanie. Jego mama Fiene przyjechała do ogrodu zoologicznego w Chorzowie, będąc już w ciąży.

Wśród najmłodszych mieszkańców zoo znalazł się również samiec pigmejki o wdzięcznym imieniu Liczi (imię rozpoczynające się na literę „L” – tak samo, jak imiona jego rodziców – Leona i Leokadii), a także samica elanda, której nadano imię Matylda. Czekamy na kolejne maluchy!

Google NewsSubskrybuj mojChorzow.pl z Google News

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również