Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

Chorzowianie nie chcą nowego osiedla obok Parku Śląskiego. Będą protestować

  • Dodano: 2018-12-17 14:45

Gorącej atmosfery mogą spodziewać się chorzowscy radni podczas zbliżającej się grudniowej sesji Rady Miasta. W jej trakcie mieszkańcy zamierzają protestować przeciwko inwestycji deweloperskiej na terenach po MTK.

Chorzowianie nie ustają w dążeniach do zablokowania potencjalnej inwestycji mieszkaniowej, która zostać stworzona na ulicy Targowej – na terenach po MTK, w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Śląskiego. Na początku grudnia odbyła się pikieta, w której uczestniczyło ponad 200 przeciwników inwestycji, dla których przyzwolenie na budowę nowego osiedla mieszkaniowego w historycznych granicach WPKiW to zgoda na dalsze dzielenie, parcelację i późniejszą sprzedaż terenów istotnych dla społeczności Górnego Śląska.

Rozbudowana inwestycja to również zagrożenie dla ekosystemu parkowego. Nie wykluczają jednak, by na terenach po podupadłych po katastrofie z 2006 roku Międzynarodowych Targach Katowickich powstawały projekty, których cele odpowiadają charakterystyce zielonych płuc Śląska (programy edukacyjne, zawody sportowe, wydarzenia kulturalne, inwestycje służące wypoczynkowi i rekreacji).

O losie inwestycji firmowanej przez spółkę deweloperską Green Park Silesia mają zdecydować w czwartek chorzowscy radni podczas ostatniej w tym roku sesji Rady Miasta. Podjęcie stosownej uchwały to pierwszy w porządku obrad temat, nad którym mają pochylić się miejscy włodarze.

O wielkości planowanej inwestycji mówi projekt uchwały. Plany dewelopera to budowa zespołu  budynków wielorodzinnych o wysokości od 4 do 9 pięter wraz z towarzyszącą infrastrukturą , w tym wielostanowiskowymi garażami podziemnymi, wewnętrznym układem drogowym, wjazdami i parkingami. Wielkość mieszkań, które miałyby powstać na terenach po MTK zaczyna się od 28,00 m², a największe lokale mieszkalne, jakie mają tu powstać liczą 110,00 m². W planach inwestycyjnych przewiduje się wybudowanie nawet do 1300 mieszkań. Ma tu powstać także przestrzeń o funkcji handlowo-usługowej.

Chorzowianie, chcąc zablokować potencjalną budowę, zamierzają protestować przeciwko w czwartek bezpośrednio pod budynkiem miejskiego ratusza. Organizują się na Facebooku:

Organizatorem protestu są stowarzyszenia Ratujmy Park Śląski i Niezależny Chorzów.

Nie podobają się Wam plany deweloperskie w pobliżu Parku Śląskiego? A może nie macie nic przeciwko? Czekamy na komentarze!

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Chorzowianka

    Zbierajcie podpisy pod sprzeciwem przeciw budowie. 100 procent mieszkańców Chorzowa na pewno nie zgodzi się na budowę. !!!!!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.