Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

Chorzowianie protestują przeciw wycince drzew przy MTK

  • Dodano: 2019-03-15 10:45

Teren dawnych MTK należy obecnie do prywatnej spółki Green Park Silesia, która planuje wycinkę 1300 drzew na potrzeby zabudowy. Stowarzyszenia społeczne Chorzowa napisały listo otwarty do prezydenta miasta, w którym apelują o ochronę zieleni na historycznych terenach Parku Śląskiego.

W zeszłym roku działka MTK została sprzedana przez Skarb Państwa spółce Green Park Silesia. Na początku marca do Urzędu Miasta wpłynął wniosek spółki o wycinkę 1300 drzew na tym terenie. Obecnie Urząd Miasta analizuje dokumenty i sprawdza zasadność wycinki wszystkich wskazanych drzew. Jeśli wniosek z formalnego punktu widzenia będzie poprawny, to Urząd Miasta – zgodnie z obowiązującymi przepisami – będzie zobowiązany automatycznie wydać decyzję o wycince.

Właściciel terenu jest co prawda zobowiązany do zasadzenia nowych drzew na tej samej działce, jednak chorzowianie protestują przeciw temu, co nazywają „gwałtem na przyrodzie”.

Już pod koniec zeszłego roku mieszkańcy rozpoczęli protesty przeciw planom dewelopera. A teraz członkowie stowarzyszenia Niezależny Chorzów napisali w tej sprawie list otwarty do prezydenta Chorzowa Andrzeja Kotali. Pod listem zebrano blisko 11 tys. podpisów. Wsparcia udzieliły także stowarzyszenie Nasz Park, społeczność Ratujmy Park Śląski, stowarzyszenie Przyjaciół Parku Śląskiego, Stowarzyszenie Śląskie, stowarzyszenie Nasz Chorzów oraz Ślonzoki Razem. 

Wycięcie w tym miejscu ponad 1200 drzew, by zbudować tam cokolwiek, stanowiłoby gwałt na przyrodzie i ludziach zamieszkujących tereny przyległe do Parku – czytamy w liście.

Pismo zostało złożone w chorzowskim urzędzie miasta 9 marca.

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • Artur

    Popieram, drzewo wycina sie godzine, rosnie latami

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.