Wiadomości z Chorzowa

Chorzowscy policjanci w ciągu zaledwie dwóch godzin uratowali dwóch desperatów

  • Dodano: 2022-01-05 06:30, aktualizacja: 2022-01-05 06:48

Policjanci z chorzowskiego garnizonu w miniony poniedziałek w ciągu zaledwie kilku godzin uratowali dwie osoby, które chciały targnąć się na swoje życie. Dzięki natychmiastowej reakcji i zdecydowanej postawie nie doszło do tragedii.

To kolejny raz, gdy stróże prawa z chorzowskiej jednostki ratują ludzkie życie

Pierwsze zgłoszenie wpłynęło po 21. Z informacji przekazanych przez zgłaszającą wynikało, że jej 24-letnia córka chce odebrać sobie życie. Informacja dotycząca zaginionej natychmiast trafiła do wszystkich patroli w mieście. Dzięki natychmiastowym działaniom oraz ogromnemu zaangażowaniu mundurowi namierzyli i dotarli do desperatki, nim doszło do tragedii. 24-latka trafiła pod właściwą opiekę.

Kolejne zgłoszenie wpłynęło tuż przed 22. Do dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie zadzwoniła kobieta, która powiadomiła, że obawia się o życie swojego znajomego, który powtarza, "że nie chce już żyć i idzie skoczyć z wiaduktu". Na szczęście i tym razem wszystko skończyło się dobrze, a 40-latek trafił pod właściwą opiekę.

Osoby planujące popełnić samobójstwo często dają sygnały ostrzegawcze, cicho wołając o pomoc. Nie ignorujmy ich zachowań. Szczera rozmowa i pomoc specjalisty może uratować czyjeś życie. Okażmy zrozumienie i chęć pomocy. Pamiętajmy, że nie ma sytuacji bez wyjścia i nikt nie pozostaje sam. Zawsze można liczyć na pomoc, choćby dzwoniąc pod numery telefonów:

• Telefon Zaufania dla Dorosłych – telefon 116 123
• Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży – telefon 116 111
• Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka – telefon 800 12 12 12

KLIKAJĄC TU - możesz znaleźć numery telefonów innych linii dedykowanych różnym problemom, gdzie można się zwrócić o pomoc.

W sytuacji zagrożenia życia zawsze dzwoń na numer alarmowy 112!

Pamiętaj!

Jeśli masz uporczywe i silne myśli samobójcze, możesz się zgłosić do każdego szpitala psychiatrycznego. W sytuacjach nagłych (o ile powiesz, że to sprawa pilna) lekarz musi Cię przyjąć tego samego dnia!

POMOC jest bezpłatna ! Nie musisz mieć ubezpieczenia.

Więcej informacji o tym, gdzie można znaleźć pomoc znajdziesz na stronie www.POKONACKRYZYS.pl

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.