Wiadomości z Chorzowa

Chorzowscy policjanci w ciągu zaledwie dwóch godzin uratowali dwóch desperatów

  • Dodano: 2022-01-05 06:30, aktualizacja: 2022-01-05 06:48

Policjanci z chorzowskiego garnizonu w miniony poniedziałek w ciągu zaledwie kilku godzin uratowali dwie osoby, które chciały targnąć się na swoje życie. Dzięki natychmiastowej reakcji i zdecydowanej postawie nie doszło do tragedii.

To kolejny raz, gdy stróże prawa z chorzowskiej jednostki ratują ludzkie życie

Pierwsze zgłoszenie wpłynęło po 21. Z informacji przekazanych przez zgłaszającą wynikało, że jej 24-letnia córka chce odebrać sobie życie. Informacja dotycząca zaginionej natychmiast trafiła do wszystkich patroli w mieście. Dzięki natychmiastowym działaniom oraz ogromnemu zaangażowaniu mundurowi namierzyli i dotarli do desperatki, nim doszło do tragedii. 24-latka trafiła pod właściwą opiekę.

Kolejne zgłoszenie wpłynęło tuż przed 22. Do dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie zadzwoniła kobieta, która powiadomiła, że obawia się o życie swojego znajomego, który powtarza, "że nie chce już żyć i idzie skoczyć z wiaduktu". Na szczęście i tym razem wszystko skończyło się dobrze, a 40-latek trafił pod właściwą opiekę.

Osoby planujące popełnić samobójstwo często dają sygnały ostrzegawcze, cicho wołając o pomoc. Nie ignorujmy ich zachowań. Szczera rozmowa i pomoc specjalisty może uratować czyjeś życie. Okażmy zrozumienie i chęć pomocy. Pamiętajmy, że nie ma sytuacji bez wyjścia i nikt nie pozostaje sam. Zawsze można liczyć na pomoc, choćby dzwoniąc pod numery telefonów:

• Telefon Zaufania dla Dorosłych – telefon 116 123
• Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży – telefon 116 111
• Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka – telefon 800 12 12 12

KLIKAJĄC TU - możesz znaleźć numery telefonów innych linii dedykowanych różnym problemom, gdzie można się zwrócić o pomoc.

W sytuacji zagrożenia życia zawsze dzwoń na numer alarmowy 112!

Pamiętaj!

Jeśli masz uporczywe i silne myśli samobójcze, możesz się zgłosić do każdego szpitala psychiatrycznego. W sytuacjach nagłych (o ile powiesz, że to sprawa pilna) lekarz musi Cię przyjąć tego samego dnia!

POMOC jest bezpłatna ! Nie musisz mieć ubezpieczenia.

Więcej informacji o tym, gdzie można znaleźć pomoc znajdziesz na stronie www.POKONACKRYZYS.pl

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również