Wiadomości z Chorzowa

Chorzowscy uczniowie nagrodzeni w antynikotynowym konkursie plastycznym sanepidu

  • Dodano: 2023-01-05 07:15, aktualizacja: 2023-01-05 07:29

W środę 4 stycznia w Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej nagrodzono uczniów chorzowskich szkół, którzy wzięli udział w konkursie plastycznym „Nie pal – szkoda zdrowia i nie tylko”.

Jego głównym celem było zwiększenie ich wiedzy na temat zdrowia w kontekście szkodliwości palenia papierosów i używania e-papierosów.

Tematyka prac miała nawiązywać do skutków palenia papierosów i e-papierosów oraz walki z uzależnieniem od nikotyny. Konkurs trwał od 3 października do 9 grudnia ub.r. Wzięli w nim udział uczniowie klas IV, V i VII uczęszczający do chorzowskich szkół podstawowych.

Autorzy trzech najlepszych prac otrzymali nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Pierwsze miejsce zajęła Hanna Łabiak, drugie Roksana Latkowska, a trzecie - Wojciech Rybiński. Wyróżnienie otrzymała natomiast Lena Adamek. Dyplomy i nagrody wręczyły Aneta Szczęśniak - Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Chorzowie oraz Bożena Łuczyńska - Dyrektor Wydziału Zdrowia Urzędu Miasta w Chorzowie.

Komentarze (2)    dodaj »

  • Karoł

    Pracuję w dyskoncie, jestem jedynym mężczyzną na 17 kobiet a z nich 12 pali papierosy, masakra.

  • Eryk s.p. 17

    Po czym poszli na szluga za szkołę.... W latach 90 nasza ,,wychowawczyni,, miała przeprowadzić badania wśród uczniów o używkach. To była 8 klasa szkoły podstawowej. My się umówiliśmy że napiszemy prawdę bo ankiety były anonimowe. Skończyło się załamaniem nauczycielki i zebraniem rodziców. Bo szkoła poznała prawdę o sobie. Tyle wam powiem młodziaki.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również