Wiadomości z Chorzowa

Chorzowska komenda Państwowej Straży Pożarnej ma nowego komendanta

  • Dodano: 2022-12-02 15:00

Zmiana na stanowisku kierowniczym Państwowej Straży Pożarnej w Chorzowie. Nowym komendantem chorzowskiej jednostki został dotychczasowy szef PSP w Świętochłowicach, bryg. Arkadiusz Labocha.

Ceremonia przekazania obowiązków służbowych nowemu komendantowi odbyła się 30 listopada 2022 roku w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Chorzowie. W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście oraz funkcjonariusze i pracownicy komendy. Zmiana nastąpiła z powodu przejścia na emeryturę dotychczasowego szefa komendy PSP w Chorzowie, st. bryg. Pawła Nalepki.

Uroczysta zbiórka rozpoczęła się od złożenia meldunku przez dowódcę uroczystości Śląskiemu Komendantowi Wojewódzkiemu PSP nadbryg. Jackowi Kleszczewskiemu. Następnie Śląski Komendant Wojewódzki wręczył akt powołania na stanowisko Komendanta Miejskiego w Chorzowie bryg. Arkadiuszowi Labosze, dotychczasowemu Komendantowi Miejskiemu PSP w Świetochłowicach.

Arkadiusz Labocha nowym komendantem PSP w Chorzowie

Ustępujący komendant otrzymał podziękowania za wieloletnią służbę i pełen profesjonalizm. Życzenia pomyślności i sukcesów w dalszej służbie bryg. Arkadiuszowi Labosze złożył Śląski Komendant Wojewódzki PSP, nadbryg. Jacek Kleszczewski.

Arkadiusz Labocha w Chorzowie nie jest osobą anonimową w Chorzowie, gdyż w 1995 roku rozpoczął służbę właśnie w chorzowskiej jednostce, tuż po ukończeniu krakowskiej Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej. Został wówczas dowódcą zastępu, a później awansował na dowódcę sekcji i finalnie dowódcę jednostki ratowniczo-gaśniczej. Pracował również jako oficer prasowy chorzowskiej komendy.

Joanna ZegarlickaJoanna Zegarlicka
Źródło: Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Chorzowie

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również