Wiadomości z Chorzowa

Chorzowska pierogarnia zakończyła działalność. Powodem galopująca inflacja i ceny prądu

 • Dodano: 2022-11-03 15:15, aktualizacja: 2022-11-03 16:38

„Pierogi Ręcznie Lepione”, które cieszyły się sporym zainteresowaniem mieszkańców Chorzowa zostały zamknięte. Właścicieli przygniotła rosnąca w zastraszającym tempie i rachunki za energię.

Sytuacja małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce w ciągu ostatnich kilku miesięcy stała się wręcz dramatyczna. Zgodnie z informacjami „Rzeczpospolitej” i Business Insidera, wielu właścicieli firm zawiesza lub całkowicie zamyka działalność, a to dopiero początek wielkiej fali likwidacji przedsiębiorstw średniego sektora. Ta ma przyjść wraz z nadejściem zimy. Do tej pory z gospodarczej mapy Polski zniknęło już ponad 200 tysięcy małych firm.

Niestety, w tym gronie znalazła się popularna chorzowska pierogarnia „Pierogi Ręcznie Lepione” mieszcząca się na ulicy Chopina 12. Przez kilka lat fani pierogów mogli zajadać się nimi do woli, wybierając z niesamowicie bogatej oferty. Lokal oferował pierogi jarskie – nie tylko klasyczne jak ruskie, z kapustą i grzybami, ale także ze szpinakiem, „3 kyjzy” czy buraczane.

Fani mięsa mieli szansę spróbować takich rarytasów jak pierogi „drwala”, z krupniokiem, panczkrautem, wojskowe czy bolońskie. Dostępne były również pierogi na słodko, a także wersje wege np. ruskich.

Ceny nie były wygórowane, a jakość wysoka, co sprawiało, że pierogarnia cieszyła się niemal doskonałą opinią – na Facebooku osiągając najwyższą ocenę wśród komentujących klientów. Podobnie w Google Maps – 4,9 w liczącej 5 punktów skali.

„Pierogi Ręcznie Lepione” znikają z kulinarnej mapy Chorzowa

W poniedziałek 31 października 2022 na profilu lokalu na Facebooku pojawiła się informacja o zamknięciu pierogarni.

Niestety nadszedł czas pożegnania. Aktualna rzeczywistość , inflacja, ogromne koszty energii elektrycznej zmusiły nas do podjęcia decyzji o zamknięciu naszej Pierogarni. Chcielibyśmy serdecznie podziękować Wam drodzy Goście za to, że byliście z nami przez te kilka lat. Za każde miłe słowo i uśmiech. Jest nam ogromnie przykroŚ Nie mówimy do widzenia, lecz do zobaczenia. Mamy ogromną nadzieję, iż uda nam się kiedyś wrócić na mapę gastronomiczną Chorzowa. Dziękujemy za wszystko – piszą ze smutkiem właściciele „Pierogów Ręcznie Lepionych”.

Goście lokalu są rozczarowani i zasmuceni taką decyzją, współczując właścicielom sytuacji, w której się znaleźli. Rozumieją jednak, że prowadzenie biznesu w obecnej rzeczywistości i utrzymanie się na rynku jest niesamowicie trudne.

Jest mi bardzo przykro i niezwykle smutno, że takie świetne miejsce, które stało się już tradycją aby wpadać po południu w tygodniu na przepyszne pierogi, musi się zamknąć. Jestem wściekła, że polityka etc. Nie pozwala na to, aby ludzie mieli swoje własne biznesy, które wnoszą dużą wartość w życie swoje i innych. Chciałabym żyć w kraju, gdzie każdy może żyć z tego, co lubi robić, w czym jest bardzo dobry i na własnych warunkach może zarabiać na życie – pisze jedna z klientek.

Pierogi były pyszne a smaki niespotykane. Bardzo dziękuję i powodzenia! Oby udało się wrócić w lepszych czasach! – czytamy w komentarzach.

Najlepsze pierogi, jakie kiedykolwiek jadłam! Będziemy strasznie tęsknić za pieczarką i oscypkiem! – smutno kwituje inna komentująca.

Pierogi były bardzo smaczne. Bardzo mi przykro, że znikają z kulinarnej mapy Śląska. Mam nadzieję, że wrócicie! – pisze stała klientka.

Na profilu lokalu na Facebooku i wizytówce pierogarni w Google Maps widnieje smutny napis „Zamknięte na stałe”.

Komentarze (4)    dodaj »

 • Ii

  Kupowałem tam, dobre było. Trzeba było podnieść ceny i funkcjonować dalej.

 • Terry

  Jarek zbawił Polskę.

 • Lord

  Jarosławie dziękujemy

 • Babcia

  Smutne to i przerażające tak ,jak cała nasza rzeczywistość

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również