Wiadomości z Chorzowa

Chorzowska policjantka rozmawiała z młodzieżą o odpowiedzialności prawnej

  • Dodano: 2022-04-07 06:45, aktualizacja: 2022-04-07 06:52

Od początku tego roku szkolnego dzielnicowi z chorzowskiej komendy niemal codziennie prowadzą prelekcje z uczniami chorzowskich placówek oświatowych. Tym razem z uczniami szkoły podstawowej nr 29 spotkali się dzielnicowi z komisariatu II, którzy rozmawiali o odpowiedzialności prawnej.


Policjantka z chorzowskiej komendy spotkała się z uczniami w Zespole Szkół Gastronomiczno - Usługowych im. M. Dąbrowskiej. W trakcie spotkania mundurowa rozmawiała z młodzieżą o czynach karalnych i przejawach demoralizacji, karach i środkach karnych przewidzianych przez ustawę, ale także o wybranych przepisach prawa.

O przemocy i agresji szkolnej oraz rówieśniczej

Policjantka poruszyła problematykę przemocy i agresji szkolnej oraz rówieśniczej – również w aspekcie negatywnych zachowań występujących w internecie. Przemoc i hejt internetowy to coraz powszechniejsze zjawisko, o którym należy rozmawiać. Poruszono również temat odpowiedzialnego korzystania z portali społecznościowych. Z jednej strony przestępstwa takie jak znieważenie, zniesławienie czy groźby coraz częściej występują właśnie w cyberśrodowisku. Z drugiej strony część młodzieży ma skłonności do umieszczania w sieci swoich zdjęć, które początkowo wydają im się zabawne, a po pewnym czasie dochodzą do wniosku, że tego typu fotografie nie przedstawiają ich w najlepszym świetle. Niestety usunięcie takich zdjęć czy informacji ze swojego konta nie zawsze oznacza, że zostały one definitywnie skasowane. Czasem informacje umieszczane w internecie, takie jak zdjęcia, żyją potem własnym życiem i mogą trafić w niepowołane ręce bądź postawić nas w niekorzystnym świetle. Mamy nadzieję, że wiedza, którą uczniowie zdobyli podczas zajęć, pozwoli im dokonać słusznych wyborów.

Komentarze (1)    dodaj »

  • grew i brzemodz

    Lepiej jakby porozmawiała ze swoimi koleżankami i kolegami z pracy. Oni mają o wiele większy problem ze zrozumieniem odpowiedzialności za swoje czyny, bo mają [...]ochrony do pewnego czasu...

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również