Wiadomości z Chorzowa

Chorzowska porodówka rozdaje noworodkom zestawy kibica Ruchu Chorzów!

  • Dodano: 2021-10-20 07:30, aktualizacja: 2021-10-20 07:48

Klub piłkarski Ruch Chorzów i Zespół Szpitali Miejskich rozpoczęły wspólną akcję. Noworodki urodzone na chorzowskiej porodówce zostaną obdarowane gadżetami związanymi z Ruchem Chorzów – szalikiem, kartą kibica i darmowym biletem na swój pierwszy mecz.

Wyjątkowa współpraca

Zespół Szpitali Miejskich i klub Ruch Chorzów łączą siły. Klub piłkarski będzie rozdawał gadżety kibica noworodkom, które urodzą się na oddziale ginekologiczno-położniczym chorzowskiego szpitala. Dodatkowym warunkiem jest to, że rodzice noworodka muszą zadeklarować kibicowanie Ruchowi, aby otrzymać dla swojego dziecka szalik, kartę kibica oraz darmowy bilet na swój pierwszy mecz. Oprócz prezentów dla noworodków, za zgodą rodziców zdjęcia nowo narodzonych małych kibiców trafią na łamy „Niebieskiej eRki” – bezpłatnego biuletynu Ruchu Chorzów.

Szpital Miejski podkreśla, że akcja jest dobrowolna i to rodzice decydują o tym, czy chcą wziąć w niej udział. Aby otrzymać upominki, należy wypełnić formularz dostępny na oddziale ginekologiczno-położniczym.

Kibice rodzą się w Chorzowie

Niedługo po rozpoczęciu akcji, na chorzowskiej porodówce na świat przyszły bliźniaki, Dawidek i Fabianek. Decyzją rodziców, obaj chłopcy dołączyli do grona kibiców Ruchu Chorzów i otrzymali gadżety kibica oraz pamiątkową tablicę.

Oddział ginekologiczno-położniczy

Jedyny w Chorzowie oddział ginekologiczno-położniczy rozpoczął swoją działalność 1 lipca tego roku i aktualnie posiada 15 miejsc dla mam z dziećmi. Dzięki nowoczesnemu sprzętowi, wyspecjalizowana kadra może rzetelnie opiekować się mamami oraz małymi pacjentami.

- To nowy oddział, ale z bardzo doświadczoną i wykwalifikowaną kadrą. Mamy nowoczesny sprzęt, a pomieszczenia zostały zaprojektowane specjalnie pod nasze potrzeby. Mamy własnego lekarza anestezjologa, który jest dostępny dla pacjentek 24 godziny na dobę. Każda pacjentka bez przeciwwskazań może otrzymać znieczulenie do porodu - mówi dr Grzegorz Fenger, kierujący oddziałem ginekologii i położnictwa.

Oddział wyposażony jest w stanowiska resuscytacyjne dla noworodków, które zawierają m.in. urządzenie do ogrzewania, kardiomonitor oraz respirator. Personel zapewnia wsparcie młodym mamom poprzez udzielanie porad związanych z macierzyństwem oraz pomoc i wsparcie bezpośrednio po porodzie. Ojcowie bez żadnych problemów mogą kangurować swoje pociechy.

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj »

  • sznita s tustym

    dejcie sie spokoj ze tym przymusym!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.