Wiadomości z Chorzowa

Chorzowskie obchody Święta Niepodległości. Policjanci zabezpieczali miasto

  • Dodano: 2023-11-13 08:00, aktualizacja: 2023-11-13 08:06

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości w Chorzowie rozpoczęła msza święta w kościele pw. św. Jadwigi Śląskiej. Następnie odbył się przemarsz ulicą Wolności w kierunku Rynku. W obchodach uczestniczył Komendant Miejski Policji w Chorzowie insp. dr Grzegorz Matuszek.

Chorzowscy policjanci dbali o bezpieczeństwo podczas obchodów

W tym roku obchodzimy 105. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W ramach obchodów Święta Niepodległości o godzinie 10:00 w kościele pw. św. Jadwigi Śląskiej w Chorzowie odbyła się msza święta. Następnie dla upamiętnienia tego szczególnego dnia ulicą Wolności ruszył przemarsz w kierunku chorzowskiego Rynku. Tam z kolei został odegrany hymn państwowy, a głos zabrał Prezydent Chorzowa Andrzej Kotala. W obchodach wzięli udział m.in. przedstawiciele władz samorządowych, służb mundurowych, młodzież z II Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Ligonia oraz mieszkańcy miasta. Z ramienia Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie w uroczystości uczestniczył Komendant Miejski Policji w Chorzowie insp. dr Grzegorz Matuszek.

Trwały również wojewódzkie obchody Święta Niepodległości na Stadionie Śląskim. Zobacz relację z tego wydarzenia: Za nami obchody Święta Niepodległości na Stadionie Śląskim! [ZDJĘCIA].

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również