Wiadomości z Chorzowa

Chorzowskie ZOO ma nowych mieszkańców! Na świat przyszło tam osiem świń rzecznych

  • Dodano: 2021-07-09 09:45

Chorzowskie ZOO ma nowych mieszkańców. Pod koniec czerwca na świat przyszło tam osiem świń rzecznych. Maluchy wychodzą już na zewnątrz, dlatego przy odrobinie szczęścia zobaczycie je na wybiegu zewnętrznym.

- Po raz kolejny nasze zoo doczekało się przychówku świń rzecznych. Młode to potomstwo samca Pumby i dwóch samic - Meli i Jagody - czytamy na stronie chorzowskiego ZOO. 

Maluchy przyszły na świat 23 i 27 czerwca. Każda z samic urodziła po 4 zdrowe i silne prosięta. Nie znamy jeszcze ich płci. Maluchami opiekują się wszyscy członkowie stada. Samice karmią całą ósemkę na zmianę. Maluchy wychodzą już na zewnątrz, dlatego przy odrobinie szczęścia zobaczycie je na wybiegu zewnętrznym.

- Dla Pumby, tegoroczny Dzień Ojca był wyjątkowy. 23 czerwca został tatą 4 uroczych maluchów. Jego radość podwoiła się już 4 dni później, gdy na świat przyszły kolejne 4 świnki rzeczne. Wszystkie maluchy są zdrowe i silne, a ich matki - Melisa i Jagoda wspólnie czuwają nad ich bezpieczeństwem. 8 pasiastych maluszków wychodzi już na wybieg zewnętrzny wraz z pozostałymi świniami rzecznymi. Jeśli będziecie mieli odrobinę szczęścia, to uda Wam się je wypatrzeć - czytamy na stronie chorzowskiego ZOO. 

Obecnie chorzowskie stado świń rzecznych składa się obecnie z 13 osobników: dorosłego samca - Pumby, dwóch dorosłych samic - Meli i Jagody, dwóch młodych z ubiegłorocznego miotu oraz ośmiu maluchów.

Dodaj komentarz

W związku z nadchodzącą ciszą wyborczą, możliwość komentowania artykułów na naszej stronie zostanie tymczasowo zablokowana.
Dziękujemy za zrozumienie i zachęcamy do powrotu do dyskusji po zakończeniu ciszy wyborczej.

Czytaj również