Wiadomości z Chorzowa

Co teroz w Chorzowie? Przewodnik po informacjach o mieście

  • Dodano: 2021-09-29 06:00, aktualizacja: 2021-09-29 06:10

Krótki przewodnik po miejscach, w których znajdziecie informacje o naszym mieście.

Gdzie na koncerty, kiedy wywozy śmieci, która ulica zamknięta – o tym wszystkim dowiemy się z miejskich kanałów informacyjnych. Warto na nie wejść, zainstalować, polubić, obserwować, czy – w bardziej tradycyjny sposób – po prostu wyciągnąć ze skrzynki i wziąć do domu. Przygotowaliśmy dla Was krótki przewodnik po kanałach informacyjnych, które dla mieszkańców udostępnia i uaktualnia chorzowski magistrat.
 

W dobie tworzenia własnych mediów, jesteśmy poniekąd zobowiązani, aby w sposób rzetelny i staranny informować o tym, co dzieje się w naszym mieście – tłumaczy Kamil Nowak, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Chorzowie. – Nie chcemy rezygnować z tradycyjnej formy przekazu, dlatego wydajemy nasz miesięcznik „Twój Chorzów”. Zdajemy sobie jednak sprawę, że aby skutecznie informować młodszych, bardziej „mobilnych” mieszkańców, musimy korzystać również z nowoczesnych kanałów dystrybucji naszych informacji. Stąd między innymi aplikacja „Coteroz” oraz nasza aktywność w portalach społecznościowych.

Na papierze

Bezpłatny miesięcznik „Twój Chorzów” ukazuje się pod koniec każdego miesiąca. Na 8 stronach papierowego wydania, które trafia do skrzynek pocztowych mieszkańców, znajdziecie informacje o inwestycjach, wydarzeniach, ofercie gastronomicznej oraz wielu innych istotnych dla chorzowian sprawach. Stałą rubryką jest krzyżówka oraz tak lubiany przez Czytelników „Supoerhanys” (komiks tworzony przez Marcina Melona i Jacka Zygmunta).

W internecie

Strona www.chorzow.eu to podstawowe źródło wiedzy o tym, co dzieje się w mieście. W zakładce „Portal Mieszkańca” umieszczane są wszystkie ważne informacje. Jest też kalendarz wydarzeń oraz ciekawostki i urzędowe ogłoszenia. Znajdziemy tam też dane adresowe, informacje o realizowanych programach i akcjach społecznych oraz historię i symbole miasta, a także obraz z kamery na żywo ukazujący ś cisłe centrum miasta.

W telefonie

Od dwóch lat działa aplikacja mobilna naszego miasta „Coteroz”. W założeniu miała być precyzyjnym przewodnikiem po wszystkim, co dzieje się w kulturze i sporcie. Potrzeby mieszkańców i możliwości tego nośnika są jednak większe. Dlatego poza datami i opisami spektakli, meczów i koncertów, znajdziemy tam również informacje o terminach wywozu śmieci, promocje w lokalach gastronomicznych oraz przydatne informacje m.in. o remontach dróg.

W społecznościach

Miasto Chorzów jest dostępne w najpopularniejszych portalach społecznościowych. To właśnie tam najszybciej dowiemy się o wszystkim, co ważne. Warto zajrzeć na Facebooka. Miejski profil pod nazwą „Miasto Chorzów” polubiło 20 380 użytkowników i jest on jednym z najpopularniejszych w mieście. Za pośrednictwem obrazu magistrat informuje mieszkańców dzięki Instagramowi. Miejskie konto „miastochorzow” obserwuje obecnie 3219 użytkowników. Za pośrednictwem krótkiego tekstu o Chorzowie można dowiedzieć się więcej na Twitterze. Konto „@UMChorzow” obserwuje obecnie 1971 użytkowników. W portalach spo0łecznościowych znajdziecie oczywiście zdjęcia, grafiki, filmy i opisy. Wszystko w przystępnej formie, skierowanej do odbiorcy w każdym niemal wieku.

Na Rynku

Spacerując przez chorzowski Rynek warto zwrócić uwagę na tablice pod Urzędem Miasta. Dwie z tradycyjnymi plakatami i jedna elektroniczna informują o imprezach, koncertach i innych organizowanych przez Miasto wydarzeniach.

Poprzez SMS

Wchodząc na stronę Urzędu Miasta (www.chorzow.eu) można dopisać się do systemu powiadomień SMS. Znajdziecie go na przedostatniej pozycji w głównym menu. Po wypełnieniu formularza na telefon użytkownika będą przychodziły powiadomienia dotyczące miejskich akcji ważnych dla mieszkańców spraw związanych z funkcjonowaniem magistratu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również