Wiadomości z Chorzowa

Co z rowerami miejskimi w Chorzowie? Ogłoszony nowy przetarg na system Kajteroz

  • Dodano: 2022-06-10 07:00, aktualizacja: 2022-06-09 13:26

Władze miasta ogłosiły nowy przetarg na obsługę systemu Chorzowskich Rowerów Miejskich Kajteroz. Powodem było żądanie 6-cio krotnie wyższej kwoty za obsługę systemu przez firmę, która dotychczas się tym zajmowała.

Problemy z Kajteroz

Sezon rowerowy już dawno się rozpoczął, jednak mieszkańcy Chorzowa nie mieli jeszcze okazji skorzystać w tym roku z miejskich rowerów. Powodem są problemy z dotychczasowym operatorem systemu Kajteroz, firmą Nextbike – firma zażądała 2 miliony złotych za obsługę rowerów miejskich, czyli 6 razy więcej niż w latach poprzednich. Władze miasta uznały, że kwota jest za wysoka, dlatego podjęły decyzję o ogłoszeniu przetargu.

Będzie nowy operator?

Przetarg wystartował w piątek, 3 czerwca. Obowiązkiem firmy, która go wygra, nie będzie wyłącznie obsługa systemu. Wśród zadań wyróżniono także „przekształcenie 345 sztuk rowerów miejskich III generacji na rower IV generacji". Czym mają charakteryzować się rowery IV generacji w Chorzowie? Będzie można je wypożyczać przez aplikację oraz na bieżąco monitorować stan baterii. Dodatkowo będą posiadały aktywny monitoring pozycji GPS oraz znacznie usprawniony system działania. 

Przetarg potrwa do 14 czerwca.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również