Wiadomości z Chorzowa

Do 29. Finału WOŚP zostało kilka dni! Co przygotował sztab WOŚP ZST nr 1 w Chorzowie?

  • Dodano: 2021-01-27 12:45, aktualizacja: 2021-01-27 14:06

Tegoroczny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie zdecydowanie inny niż wszystkie. Powodem tego jest pandemia koronawirusa i obowiązujące obostrzenia. Z tego również powodu zdecydowano się przenieść organizację 29. edycji Finału WOŚP na 31 stycznia.

Choć jest zdecydowanie trudniej to żaden ze sztabów Orkiestry w całej Polsce się nie poddaje. Wśród nich znajduje się również Sztab WOŚP przy ZST nr 1, którego wolontariusze już w najbliższą niedzielę ruszą na ulice miasta. Mimo obostrzeń i obowiązujących ograniczeń sztab WOŚP stworzył szereg atrakcji dla chorzowian. Jakich?

Do 29. Finału WOŚP zostało kilka dni! Co przygotował sztab WOŚP ZST nr 1 w Chorzowie?

Sztab WOŚP w Chorzowie organizuje w formie wirtualnej VI Bieg z Sercem & Nordic Walking. Tym razem z racji niemożności przeprowadzenia klasycznej imprezy biegowej organizowana jest ona w formie wirtualnej. 

Na licytacjach na rzecz chorzowskiego WOŚP znajduje się już blisko 30 cennych przedmiotów. Długa lista aukcji została przedstawiona na Facebooku. Wśród nich m.in. dzieło przekazane dla WOŚP przez prezydenta Miasta, Andrzeja Kotalę – obraz z gołębiami Piotra Pilawy, piłki z podpisami piłkarek ręcznych KPR Ruch Chorzów,  koszulka z podpisem Kamila Stocha, piłka z autografami Ruchu Chorzów czy fotografia z podpisem Jerzego Cnoty.

W tym roku sztab WOŚP wspiera nie tylko UM Chorzów, ale również Niebiescy, czyli Ruch Chorzów. Oprócz przekazania cennych przedmiotów na licytacje, m.in. oficjalnej koszulki meczowej Ruchu z sezonu 2020/2021 oraz jubileuszowego medalu z limitowanej serii wydanej z okazji 100-lecia Ruchu do grupy wolontariuszy, którzy będą kursować w niedzielę po ulicach miasta dołączył nie kto inny, jak Niebieski Adler!

Klub postanowił również wesprzeć sztab WOŚP przy ZST nr 1 za pomocą stworzenia specjalnej eSkarbonki, do której można wpłacać pieniądze już teraz (ZAJRZYJ TU)! Warto wspomóc również ogólną zbiórkę Sztabu WOŚP ZST nr 1 w Chorzowie na portalu eSkarbonka (ZAJRZYJ TU)

Co z wydarzeniami kulturalnymi? Tegoroczny finał z racji pandemii jest absolutnie wyjątkowy, jednak z tymi trudnościami poradzili sobie organizatorzy finału WOŚP w Chorzowie.

W formie streamu online na Facebooku Sztabu WOŚP ZST nr 1 w Chorzowie będzie można obejrzeć koncert Sióstr WAJS & Stonoga w Starochorzowskim Domu Kultury! Wydarzenie rozpocznie się 31 stycznia o 18!

Podczas tegorocznego finału WOŚP środki zbierane są na zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.