Wiadomości z Chorzowa

Droniada GZM 2024 w Parku Śląskim! Czeka na was moc atrakcji

 • Dodano: 2024-05-29 09:30

Od 3 do 9 czerwca w Parku Śląskim w Chorzowie odbędzie się Droniada GZM 2024 – multidyscyplinarny konkurs technologiczny dla zespołów akademickich, któremu towarzyszy szereg wydarzeń takich jak konferencje, warsztaty i pokazy dronowe. Centrum GovTech zostało w tym roku partnerem strategicznym wydarzenia.

Różne pokolenia i środowiska

Droniada GZM 2024 łączy różne środowiska i pokolenia, promując budowanie relacji między technologią, nauką i biznesem, tworząc przestrzeń dla innowacji, w szczególności skupionych na dronach, robotach i przemyśle przyszłości. Inicjatywa stawia na drony jako latające roboty, teleinformatykę i systemy analizy informacji. Kładzie nacisk na przetwarzanie w chmurze, uczenie maszynowe z elementami sztucznej inteligencji i precyzję w sterowaniu maszyną.

- Zapraszamy do udziału rodziny, uczniów, studentów, uczelnie, instytucje badawczo-rozwojowe, firmy związane z przemysłem 4.0 oraz innowatorów i pasjonatów - informują organizatorzy wydarzenia. 

Ścieżki Droniady na śląsku 

Tegoroczna edycja Droniady składa się z sześciu ścieżek z czego 4 odbywają się na śląsku:

Droniada Tech by Politechnika Śląska

 • 3-4 czerwca, Stadion Śląski w Chorzowie 

Konferencja „Zrobotyzowana mobilność. Transport autonomiczny” poprzedzona trzema debatami, realizowanymi od 13 lutego do połowy maja o transporcie szynowym, drogowym i morskim. Zwieńczeniem tej ścieżki będzie raport ekspercki „Zrobotyzowana mobilność. Wnioski i rekomendacje rozwoju transportu autonomicznego”.
Więcej informacji oraz formularz rejestracyjny dostępne na stronie organizatora

Droniada Challenge

 • 3-9 czerwca, Pola Marsowe, Chorzów

Wyjątkowy konkurs technologiczny, w tym Turniej „Fly to Rescue” o Puchar Szefa BBN. Weźmie w nim udział 11 zespołów akademickich oraz 30 pilotów wojsk specjalnych, wojsk obrony terytorialnej, policji, straży 

Droniada Junior by Europejskie Miasto Nauki Katowice

 • 29 maja – 19 czerwca, Wydział Transportu i Inżynierii Lotniczej Politechniki Śląskiej w Katowicach oraz Liceum nr IV im. Gen. Stanisława Maczka w Katowicach. Turniej dla uczniów szkół podstawowych i średnich, w tym konkurencja o transporcie przyszłości. Zgłosiły się 43 zespoły z 21 szkół z całej Polski, łącznie 143 zawodników.
 • 29 maja, 9:00-16:00 – Eliminacje drużyn – Wydział Transportu i Inżynierii Lotniczej Politechniki Śląskiej w Katowicach, ul. Zygmunta Krasińskiego 8. 
 • 7 czerwca, 9:00-14:00 – Finał dla 5 zespołów z każdej z kategorii wiekowych – IV LO im. Gen. Stanisława Maczka w Katowicach, ul. Katowicka 54
 • 19 czerwca, 9:00-14:00 – Finał dla najlepszych 5 zespołów w kategorii wiekowej “Junior” – transport w mieście przyszłości – Wydział Transportu i Inżynierii Lotniczej Politechniki Śląskiej w Katowicach, ul. Zygmunta Krasińskiego 8

Więcej informacji o turnieju na stronie organizatora

Droniada Expo 13:00-18:00

 • 9 czerwca, Pola Marsowe

Przez Pola Marsowe pod Stadionem Śląskim przewinie się kilkanaście tysięcy ludzi. Podczas wydarzenia odbędą się:

 • prezentacje dronów, robotów, systemów zrobotyzowanego transportu,
 • pokazowe konkurencje „Kopalnie marsjańskie” i „Inspekcja”,
 • Wielki Test Metropolitalny,
 • gra terenowa „10 z 50”, czyli: znajdź 10 miejsc w Parku Śląskim nawiązujących do Miasta Nauki na podstawie zdjęć z drona,
 • Finał Turnieju „Fly to Rescue” o Puchar Szefa BBN,
 • ogłoszenie wyników Droniady Challenge.

WSTĘP NA WYDARZENIA JEST BEZPŁATNY

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również