Wiadomości z Chorzowa

Dwa chorzowskie obiekty nominowane w konkursie "Modernizacja Roku i Budowa XXI wieku"

  • Dodano: 2022-04-06 13:00

Wraz z początkiem kwietnia rozpoczęło się głosowanie w Ogólnopolskim Konkursie "Modernizacja Roku i Budowa XXI wieku". Nominowane zostały dwa chorzowskie obiekty.

Zagłosuj na chorzowskie obiekty!

Trwa 26. edycja konkursu "Modernizacja Roku i Budowa XXI wieku". W tegorocznej edycji nominowane zostały dwa chorzowskie obiekty! W podkategorii „obiekty zabytkowe” nominowano niedawno zmodernizowane Muzeum Hutnictwa, natomiast w podkategorii „obiekty mieszkalne” nominowano Villę Reden.

Muzeum Hutnictwa

Muzeum Hutnictwa w Chorzowie mieści się w budynku dawnej elektrowni Huty Królewskiej, którą miasto pozyskało 11 lat temu. To właśnie wtedy podjęto decyzję o  stworzeniu miejsca, które przypomni o dominującej niegdyś w Chorzowie gałęzi przemysłu. Prace budowlane rozpoczęły się na początku 2019 roku i trwały prawie dwa lata. Festiwal otwarcia odbył się w dniach 27-28 listopada 2021 r.

Villa Reden

Villa Reden zlokalizowana jest w okolicy chorzowskiego Parku Śląskiego. Budynek został zaprojektowany przez Macieja Franta, który postanowił wpisać budynek w drzewostan. Budynek mieści tylko osiem mieszkań. Apartamentowiec wpisuje się nie tylko w okolicę Parku Śląskiego, ale ma również nawiązywać do przedwojennego budownictwa willowego w otoczeniu.

Jak głosować?

Głosowanie rozpoczęło się 1 kwietnia i potrwa do 20 maja. Każdego dnia można oddać tylko jeden głos w każdej kategorii konkursowej. Wystarczy wyszukać nominowany obiekt na stronie TUTAJ oraz kliknąć „Zagłosuj”. Na stronie pojawią się pola, w które należy wpisać imię, nazwisko oraz adres e-mail. 

Ważne! Na podany adres e-mail zostanie wysłany link do aktywacji głosu, który należy zaakceptować. Głosowanie jest darmowe.

Konkurs Modernizacja Roku & Budowa XXI w. to jedyne w Polsce przedsięwzięcie, które w tak szerokim zakresie promuje najlepsze dokonania w zakresie modernizacji obiektów budowlanych i rewitalizacji obszarów oraz nowych budynków. Konkurs nie tylko nagradza i wyłania najlepszych, ale również prezentuje wszelkie działania z zakresu modernizacji, które zostały zrealizowane na przestrzeni ostatnich lat.

Komentarze (3)    dodaj »

  • No

    Proponuję wille na 3go Maja, to dopiero zabytki!

  • Czesiek

    Ciekawe. Budynek który jest zawalony nagrodami a nikt nie chce w nim mieszkać :-) przypadek??

  • Artur

    Przypadek jest kiedy spotkasz kolege znad morza w Katowicach ;) promuja ten budunek gdzie sie da na sile bo interes nie zakrecil sie jak powinien, w biznesie nie chodzi o nagrody ktore sie kurza na ścianach ;)

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również