Wiadomości z Chorzowa

Dyżur telefoniczny i szkolenie dla przedsiębiorców poszkodowanych w związku z wojną

  • Dodano: 2022-03-15 10:45, aktualizacja: 2022-03-22 14:46

Chorzowski ZUS organizuje dyżur telefoniczny i szkolenie dla przedsiębiorców poszkodowanych w związku z wojną w Ukrainie.

ZUS wspiera przedsiębiorców dotkniętych konfliktem zbrojnym

Konflikt zbrojny w Ukrainie dotknął m.in. przedsiębiorców działających w tym kraju i w Polsce. Dlatego też płatnicy składek, którzy w związku z tym mają trudności z terminowym opłaceniem składek na ubezpieczenia, mogą skorzystać z pomocy w spłacie należności oferowanej przez ZUS. 

18 marca i 28 marca odbędzie się dyżur telefoniczny chorzowskiego ZUS w tym temacie, a 21 marca – szkolenie na temat form wsparcia dla podmiotów dotkniętych konfliktem zbrojnym w Ukrainie.

Odroczenie terminu płatności

Firmy, które mają problemy z bieżącym opłaceniem składek mogą ubiegać się o odroczenie terminu płatności składek, natomiast te, którzy ich nie opłacili i pojawiła się zaległość na koncie, mogą skorzystać z rozłożenia tego długu na raty. W wyjątkowych przypadkach po spełnieniu określonych warunków składki mogą być także umarzane. 

Szczegółowe informacje na temat wsparcia, warunków przyznania, a także dokumentacji niezbędnej do uzyskania pomocy będzie można uzyskać w bezpośredniej rozmowie telefonicznej z ekspertem chorzowskiego ZUS już 18 marca (w piątek) i 28 marca (w poniedziałek) w godz. 12:00-14:00, dzwoniąc pod nr tel. 32 34 90 626.

Szkolenie z form wsparcia ZUS dla podmiotów dotkniętych konfliktem zbrojnym w Ukrainie

Natomiast 21 marca (w poniedziałek) w godz. 10:00 -12:00 odbędzie szkolenie z form wsparcia ZUS dla podmiotów dotkniętych konfliktem zbrojnym w Ukrainie. Zapisy na szkolenia prowadzone są przez specjalny formularz.  -

- Szczegółowe informacje o szkoleniu można znaleźć na stronie internetowej ZUS www.zus.pl, w zakładce „Wydarzenia i szkolenia”, po wpisaniu w rubrykę miejscowości „Chorzów” wyświetli nam się informacja o szkoleniach organizowanych przez oddział i sposobie rejestracji na nie. Wszystkie szkolenia organizowane przez ZUS są bezpłatne, zachęcamy do skorzystania, bo jest to wiedza z „pierwszej ręki”, od osób, które na co dzień pracują z danymi zagadnieniami – informuje Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa ślaskiego. 

Więcej o szkoleniu z zakresu form wsparcia można też przeczytać TUTAJ.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również