Wiadomości z Chorzowa

Dyżur telefoniczny i szkolenie dla przedsiębiorców poszkodowanych w związku z wojną

  • Dodano: 2022-03-15 10:45, aktualizacja: 2022-03-22 14:46

Chorzowski ZUS organizuje dyżur telefoniczny i szkolenie dla przedsiębiorców poszkodowanych w związku z wojną w Ukrainie.

ZUS wspiera przedsiębiorców dotkniętych konfliktem zbrojnym

Konflikt zbrojny w Ukrainie dotknął m.in. przedsiębiorców działających w tym kraju i w Polsce. Dlatego też płatnicy składek, którzy w związku z tym mają trudności z terminowym opłaceniem składek na ubezpieczenia, mogą skorzystać z pomocy w spłacie należności oferowanej przez ZUS. 

18 marca i 28 marca odbędzie się dyżur telefoniczny chorzowskiego ZUS w tym temacie, a 21 marca – szkolenie na temat form wsparcia dla podmiotów dotkniętych konfliktem zbrojnym w Ukrainie.

Odroczenie terminu płatności

Firmy, które mają problemy z bieżącym opłaceniem składek mogą ubiegać się o odroczenie terminu płatności składek, natomiast te, którzy ich nie opłacili i pojawiła się zaległość na koncie, mogą skorzystać z rozłożenia tego długu na raty. W wyjątkowych przypadkach po spełnieniu określonych warunków składki mogą być także umarzane. 

Szczegółowe informacje na temat wsparcia, warunków przyznania, a także dokumentacji niezbędnej do uzyskania pomocy będzie można uzyskać w bezpośredniej rozmowie telefonicznej z ekspertem chorzowskiego ZUS już 18 marca (w piątek) i 28 marca (w poniedziałek) w godz. 12:00-14:00, dzwoniąc pod nr tel. 32 34 90 626.

Szkolenie z form wsparcia ZUS dla podmiotów dotkniętych konfliktem zbrojnym w Ukrainie

Natomiast 21 marca (w poniedziałek) w godz. 10:00 -12:00 odbędzie szkolenie z form wsparcia ZUS dla podmiotów dotkniętych konfliktem zbrojnym w Ukrainie. Zapisy na szkolenia prowadzone są przez specjalny formularz.  -

- Szczegółowe informacje o szkoleniu można znaleźć na stronie internetowej ZUS www.zus.pl, w zakładce „Wydarzenia i szkolenia”, po wpisaniu w rubrykę miejscowości „Chorzów” wyświetli nam się informacja o szkoleniach organizowanych przez oddział i sposobie rejestracji na nie. Wszystkie szkolenia organizowane przez ZUS są bezpłatne, zachęcamy do skorzystania, bo jest to wiedza z „pierwszej ręki”, od osób, które na co dzień pracują z danymi zagadnieniami – informuje Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa ślaskiego. 

Więcej o szkoleniu z zakresu form wsparcia można też przeczytać TUTAJ.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.