Wiadomości z Chorzowa

Działania profilaktyczne z młodzieżą

  • Dodano: 2022-11-21 08:45, aktualizacja: 2022-11-21 08:59

Chorzowscy policjanci spotkali się z uczniami z Zespołu Szkół Gastronomiczno- Usługowych im. Marii Dąbrowskiej w Chorzowie. Rozmowa z młodzieżą ukierunkowana była na problematykę przestępstw związanych z „handlem ludźmi”, „mowy nienawiści” oraz zagrożeń związanych z zażywaniem narkotyków. To już kolejna prelekcja mundurowych z młodzieżą, poruszająca tak ważne aspekty naszego codziennego życia.

Chorzowscy policjanci zajmujący się działaniami w zakresie profilaktyki społecznej  przeprowadzili szereg niezwykle ciekawych zajęć dla młodzieży z Zespołu Szkół Gastronomiczno- Usługowych im. Marii Dąbrowskiej  w Chorzowie. Ich celem było przybliżenie uczniom pojęcia „Handlu Ludźmi”, charakterystyki tego zjawiska, wskazanie grup ryzyka, formy wykorzystania, sposobu działania sprawców takich przestępstw. Zwrócono również uwagę na uprawnienia ofiar Handlu Ludźmi. Policjanci przedstawili dodatkowo zagrożenia związane z przestępstwami w cyberprzestępczości oraz czynów określanych jako „Mowa nienawiści”. Zwrócono również uwagę na zagrożenia związane z przestępczością narkotykową. Spotkanie z młodzieżą miało na celu pogłębienie wiedzy w prezentowanym zakresie, zmianę wyobrażenia młodzieży w kwestii wymienionych zagrożeń, sposobu unikania sytuacji niebezpiecznych. Na zakończenie policjanci przedstawili charakter służby policjanta oraz funkcjonowania całej formacji w Polsce. Zajęcia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, a młodzież zadawała policjantom szereg pytań. Spotkanie edukacyjne było okazją do promowania służby w Policji i zachęcania młodych ludzi do wyboru tego zawodu.

To już kolejne spotkanie chorzowskich mundurowych, realizowane w ramach  kampanii promocyjno-informacyjnej "Policję tworzą ludzie...twórzmy ją razem"

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również