Wiadomości z Chorzowa

Policjanci spotkali się z młodzieżą oraz chorzowskimi seniorami

  • Dodano: 2023-04-27 07:00, aktualizacja: 2023-04-27 07:13

Policjanci systematycznie prowadzą akcje profilaktyczne w różnych grupach wiekowych. Tym razem spotkali się z młodzieżą oraz chorzowskimi seniorami.

Jak zawsze zostały poruszone tematy związane z bezpieczeństwem

Oba spotkania, które odbyły się w zeszłym tygodniu, poprowadził mł. asp. Michał Drynda-policjant odpowiedzialny za profilaktykę w chorzowskiej komendzie. W pierwszym z nich brali udział uczniowie z czwartych klas Zespołu Szkolno-Technicznego nr 1 w Chorzowie. Licznie zgromadzona młodzież mogła poszerzyć swoją wiedzę na temat szeroko pojętego handlu ludźmi. Ponadto była to okazja do zachęcenia uczestników do wstąpienia w szeregi policji w ramach akcji „Policję Tworzą Ludzie... Twórzmy ją razem”

W drugim ze spotkań uczestniczyli chorzowscy seniorzy. Omówiono ogólne zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Przedstawiono, na co zwrócić uwagę przy zakupach w internecie lub na organizowanych pokazach sprzętu RTV-AGD. W trakcie prelekcji policjanci wyjaśnili jak nie stać się ofiarą przestępstw z wykorzystaniem legendy „na wnuczka” lub „na policjanta”.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również