Wiadomości z Chorzowa

Policjanci spotkali się z młodzieżą oraz chorzowskimi seniorami

  • Dodano: 2023-04-27 07:00, aktualizacja: 2023-04-27 07:13

Policjanci systematycznie prowadzą akcje profilaktyczne w różnych grupach wiekowych. Tym razem spotkali się z młodzieżą oraz chorzowskimi seniorami.

Jak zawsze zostały poruszone tematy związane z bezpieczeństwem

Oba spotkania, które odbyły się w zeszłym tygodniu, poprowadził mł. asp. Michał Drynda-policjant odpowiedzialny za profilaktykę w chorzowskiej komendzie. W pierwszym z nich brali udział uczniowie z czwartych klas Zespołu Szkolno-Technicznego nr 1 w Chorzowie. Licznie zgromadzona młodzież mogła poszerzyć swoją wiedzę na temat szeroko pojętego handlu ludźmi. Ponadto była to okazja do zachęcenia uczestników do wstąpienia w szeregi policji w ramach akcji „Policję Tworzą Ludzie... Twórzmy ją razem”

W drugim ze spotkań uczestniczyli chorzowscy seniorzy. Omówiono ogólne zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Przedstawiono, na co zwrócić uwagę przy zakupach w internecie lub na organizowanych pokazach sprzętu RTV-AGD. W trakcie prelekcji policjanci wyjaśnili jak nie stać się ofiarą przestępstw z wykorzystaniem legendy „na wnuczka” lub „na policjanta”.

Google NewsSubskrybuj mojChorzow.pl z Google News

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również