Wiadomości z Chorzowa

Dzieciaki będą zachwycone - w Parku Śląskim powstanie Miasteczko Ruchu Drogowego

  • Dodano: 2020-10-26 11:00

21 października Zarząd Parku Śląskiego podpisał umowę na wykonanie projektu miasteczka ruchu drogowego wraz ze skateparkiem. Przygotowanie dokumentacji kosztować będzie ponad 145 tys. zł.

Nowa atrakcja powstanie w śledzie dawnego miasteczka na terenie Ośrodka Harcerskiego

Wykonawcą zadania będzie firma Meritum Projekt z siedzibą w Katowicach, która złożyła najkorzystniejszą ofertę. Koncepcja zakłada podzielenie miasteczka na cztery strefy: dla najmłodszych użytkowników, którzy korzystają z rowerków biegowych oraz tych na czterech kółkach; strefę gier ulicznych; strefę skatepark; strefę miasteczka ruchu drogowego. Miasteczko będzie pełne infrastruktury i przeszkód, które możemy napotkać na prawdziwej drodze. W planach jest budowa i postawienie: ronda, progów zwalniających, skrzyżowania z sygnalizacją świetlną, atrapy przejazdu kolejowego ze szlabanem, tunelu do przejazdu z oświetleniem, a także imitacji stacji benzynowej oraz przystanku autobusowego z wiatą. Ponadto koncepcja zakłada przeniesienie skateparku, który obecnie znajduje się przy kąpielisku „Fala” z możliwością dodania nowych przeszkód. Miejsce zyskać ma ściankę wspinaczkową, rowerowy tor przeszkód, plac do zdawania egzaminu na kartę rowerową, a nawet warsztat do naprawy jednośladów.

Całość zostanie dobrze oświetlona, a dla rodziców i dziadków, którzy pilnować będą swoich pociech, nie zabraknie wygodnych ławeczek. Zadaniem wykonawcy będzie przygotowanie dwóch koncepcji architektonicznych, opracowanie projektu budowlanego i wykonawczego oraz uzyskanie pozwolenia na budowę. Jeżeli wszystko się uda dzieciaki z jazdy będą mogły cieszyć się w 2022 roku. 

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.