Wiadomości z Chorzowa

Eko-popołudnie na Zielonej Bankowej

  • Dodano: 2021-09-17 06:15, aktualizacja: 2021-09-17 06:21

W sobotę 18 września zapraszamy na eko-popołudnie na Zielonej Bankowej. Od 12.00 do 16.00 bezpłatne atrakcje dla całej rodziny!

W czasie imprezy dzieci, młodzież i dorośli będą mogli poznać fascynujące życie pszczół oglądając plenerową wystawę z wieloma ciekawostkami o tych pożytecznych owadach. Będzie można dowiedzieć się ile pszczół żyje w ulu, jakie są role pszczół, kim są trutnie i ile miodu produkuje pszczoła w trakcie swojego krótkiego życia.

Dodatkową zachętą do poznawania wystawy będzie mini-gra

Uczestnicy oglądając wystawę będą szukać odpowiedzi na pytania z Karty Gry. Na wszystkich, którzy uzyskają komplet odpowiedzi czeka nagroda w postaci sadzonki miododajnego wrzosu.

Dodatkowo będzie można uzyskać inspiracje w temacie tworzenia ciekawych donic i kącików z roślinami w domu i na balkonie.

Dla dzieci przygotowaliśmy zdrowe, miodowe lizaki

Kolejną atrakcją będzie rodzinny recyklingowy Plac Zabaw i Doświadczeń. To kilkanaście różnych stanowisk z zadaniami ćwiczącymi współpracę, cierpliwość, koordynację i umiejętności manualne. Dla najmłodszych będą stanowiska sensoryczne oraz zadania plastyczne.


Impreza jest podsumowaniem udziału miasta w projekcie SALUTE4CE. Ideą projektu jest miejska zielona akupunktura. Polega na tworzeniu w miastach niewielkich zielonych miejsc, przyjaznych dla przyrody i wyłączonych z ruchu samochodowego.

 
Tuż obok ulicy Bankowej, w Centrum Integracji Międzypokoleniowej trwać będzie Festiwal WegeEko z ekologicznymi warsztatami oraz możliwością zakupu wielu ekologicznych produktów. Będzie można również zjeść przysmaki kuchni wegańskiej i wegetariańskiej.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również