Wiadomości z Chorzowa

Energetyczna petarda na scenie Starochorzowskiego Domu Kultury as 29. Finału WOŚP

  • Dodano: 2021-02-04 08:15, aktualizacja: 2021-02-04 10:27

Siostry Wajs i Starochorzowski Dom Kultury wspólnie zagrali koncert on-line w ramach 29. Finału WOŚP przy współpracy ze Sztabem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Chorzowie przy ZST Nr 1.

31 stycznia o godz. 18:00 na scenie Starochorzowskiego Domu Kultury wybuchła prawdziwa petarda. Zespół Siostry Wajs & Stonoga znany z hitu "Kolorowa Stonoga", Zespół taneczny Salake oraz podopieczni Starochorzowskiego Domu Kultury – Studio Artystyczne Banda Rabanda i Zespół Fresco - zagrali dwugodzinny koncert poprowadzony przez Amadeusza Skułę i Agnieszkę Wajs, transmitowany w internecie oraz na telebimie na chorzowskim Rynku. Koncert oficjalnie otworzyli Tomasz Ignalski – Dyrektor Chorzowskiego Centrum Kultury oraz Tomasz Mich – Kierownik Starochorzowskiego Domu Kultury.

- To co działo się na scenie SDK-u przeszło moje najśmielsze oczekiwania. Nasza scena znów tętniła pozytywną energią. Mogę powiedzieć tylko jedno! Brawa dla wszystkich artystów. Właśnie tego nam trzeba było - komentuje Tomasz Mich – kierownik Starochorzwoskiego Domu Kultury.

- Jesteśmy wdzięczne, że nasz pomysł zorganizowania koncertu on-line na Finał WOŚP spotkał się z tak pozytywnym odbiorem przede wszystkim ze strony naszych współorganizatorów oraz samej publiczności – z uśmiechem przyznają Siostry Wajs. – Dzięki streamingowi oglądał nas cały Śląsk, a nawet fani z różnych zakątków Polski – dodają.

Siostry Wajs i Starochorzowski Dom Kultury wspierali działania  Sztabu WOŚP przy ZST Nr 1 w Chorzowie. Przekazali na aukcję mnóstwo wartościowych przedmiotów, zachęcali publiczność do licytacji oraz wsparcia eSkarbonki oraz skarbonek wolontariuszy, których na ulicach Chorzowa było aż 130. 

- Z samej kwesty udało nam się zebrać 72 611,51 zł. To więcej niż w zeszłym roku. A jeszcze nie zakończyły się aukcje internetowe. Na ostateczną kwotę zebraną w ramach 29. Finału WOŚP w Chorzowie musimy jeszcze poczekać - mówi Magdalena Wojtowicz – szef sztabu WOŚP w Chorzowie przy Zespole Szkół Technicznych nr 1.

Finał WOŚP w Chorzowie spotkał się z ogromnym entuzjazmem publiczności, która przez całe 2 godziny towarzyszyła artystom w internecie komentując ich sceniczne występy. Koncert realizowany był w ramach 29 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która w tym roku zagrała dla laryngologii, otolaryngologii i na potrzeby diagnostyki głowy.

Google NewsSubskrybuj mojChorzow.pl z Google News

Komentarze (3)    dodaj »

  • Gwidon Jag

    Dwie petardy na scenie

  • Pozdrawiam

    Mega fajny klimat, koncert i ludzie!

  • Xd

    Całkiem fajne te siostrzyczki :)

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również