Wiadomości z Chorzowa

[FOTO] Miodowy raj w Skansenie

  • Dodano: 2018-07-15 22:45

Górnośląski Park Etnograficzny przygotował dla sympatyków naturalnych słodkości nie lada gratkę. Miody, produkty pszczele, porady związane z bartnictwem i koncert – takie atrakcje wypełniły Dzień Miodu.

Chorzowski Skansen stał się w niedzielę prawdziwą oazą dla wszystkich „Kubusiów Puchatków” - i tych małych, i dużych. Organizatorzy - Górnośląski Park Etnograficzny i Śląski Związek Pszczelarzy w Katowicach podczas Dnia Miodu zapewnili moc atrakcji związanych z bartnictwem i w pełni ekologicznym pozyskiwaniem miodu i produktów pszczelich.

W trakcie dnia specjalnego mogliśmy przyglądać się tradycyjnym sposobom pozyskiwania miodu, wysłuchać prelekcji dotyczących historii bartnictwa, zobaczyć „żywą pasiekę”, wysłuchać prelekcji o tematyce pszczelarskiej, zdrowotnej i kosmetycznej, a także uczestniczyć w rozmaitych pokazach. W trakcie imprezy trwał jarmark miodów i wyrobów pszczelarskich z całego kraju.

Dzieciaki i ich rodzice mieli wielką frajdę podczas pokazów wirowania miodu. Chorzowska Straż Pożarna zademonstrowała sposób, w jaki zdejmuje się gniazda owadów zapylających z drzew, a w chałupie Sołtysa można było własnoręcznie przygotować ozdoby i świece z wosku pszczelego. Ponadto, odbyły się konkurs wiedzy o miodzie i pszczołach, warsztaty ciesielskie, w trakcie których dzieci wykonały ule. Około 17:00 odbył się koncert grupy Nivel z Grzegorzem Płonką.

Zapraszamy do obejrzenia naszej fotogalerii!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.