Wiadomości z Chorzowa

[FOTO] Seniorzy na start! Za nami Ogólnopolska Olimpiada Uniwersytetów Trzeciego Wieku

  • Dodano: 2022-09-18 16:15

Młodość seniorami włada? W sobotnie popołudnie na Stadionie Śląskim zdecydowanie! Takiej energii, jaką zaprezentowali reprezentacje seniorów podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Uniwersytetów Trzeciego Wieku mogą zazdrościć młodzi!

To już czternasty raz, gdy seniorzy z całej Polski i reprezentacje Uniwersytetów Trzeciego Wieku organizują dostosowane do swoich potrzeb i możliwości zawody sportowe. W XIV Ogólnopolskiej Olimpiady Uniwersytetów Trzeciego Wieku i Organizacji Senioralnych „Trzeci Wiek na Start” wzięły udział 55 organizacji senioralnych, z których w sportowej rywalizacji udział wzięło ponad 600 zawodników, z których najstarsi mają ponad 90 lat.

W ceremonii otwarcia niecodziennego wydarzenia wzięli udział Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski, Dyrektor Generalny Bartłomiej Kowalski oraz zaproszeni goście, w tym m.in. europosłanka Jadwiga Wiśniewska czy Stanisław Szwed, wiceminister rodziny i polityki społecznej. Głos zabrała prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku Krystyna Męcik.

Na bieżni „Kotła Czarownic” miał miejsce tradycyjny przemarsz drużyn, podczas którego uczestnicy prezentowali kulturę i obyczaje swoich małych ojczyzn. Zapalony został również znicz olimpijski i odśpiewany hymn, którego autorką jest słuchaczka Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Łazach Lidia Kałuzińska. Słowa okolicznościowego utworu: „Rekord za rekordem pada, olimpiada, olimpiada. Młodość seniorami włada, olimpiada, olimpiada” najlepiej oddały atmosferę imprezy.

Za nami XIV Olimpiada UTW i Organizacji Senioralnych

Od godziny 11:00 zawodnicy rywalizowali w konkurencjach sportowych. W tym roku były to biegi, pływanie, pchnięcie kulą, łucznictwo, tenis stołowy, przełaje rowerowe, turniej brydżowy, turniej boule.

W samo południe seniorzy wzięli udział w konferencji pn. „Porozmawiajmy o zdrowiu, sporcie i turystyce”.  Ostatnim podniosłym momentem olimpiady było uroczyste przedstawienie wszystkich medalistów o godzinie 16.00.

W zmaganiach sportowych wzięły udział reprezentacje UTW z całej Polski, pojawili się również przedstawiciele ukraińskich, austriackich i greckich grup senioralnych. Doping z trybun Stadionu Śląskiego był niesamowicie gorący i wyjątkowo głośny. Zobaczcie naszą fotorelację!

Olimpiadę zorganizował po raz kolejny Uniwersytet Trzeciego Wieku w Łazach we współpracy z gminą Łazy oraz Akademią Wychowania Fizycznego i Medycznego na Rzecz Rodziny i Seniorów, a partnerem wydarzenia było Województwo Śląskie.
 

Komentarze (2)    dodaj »

  • mkm

    Stadion piękny, ale najlepsza atmosfera była gdy Olimpiada odbywa się w Łazach. Jedzenie dla zawodników to jakaś pomyłka, dwie suche buły nie wiadomo z czym tak tego było mało. Byle jaka drożdżówka, Góralka, mineralna i Tymbark jabłkowy, herbata koloru słomkowego. Nie lepiej było dać jeden ciepły posiłek?

  • senior

    Ale władze Chorzowa seniorów bezprawnie wyrzucają z mieszkań..wbrew przepisom i ustawie e.covid...władze naśmiewają się

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również