Wiadomości z Chorzowa

Frekwencja w Chorzowie poniżej średniej!

  • Dodano: 2018-10-23 09:30

Państwowa Komisja Wyborcza podała już oficjalne wyniki dotyczące frekwencji. Jak wypadliśmy na tle kraju i województwa?

Frekwencja jest jednym z wyznaczników demokracji, dlatego tak wielki nacisk kładzie się na jej wyniki podczas wszystkich wyborów. W tym roku, w całym kraju zagłosować poszło 54,24 procent uprawnionych, co jest wynikiem lepszym niż cztery lata temu, kiedy to do urn udało się 47,4 procent osób. Z kolei nasze województwo osiągnęło nieco niższy poziom, tutaj frekwencja wyniosła już 51,97 procenta.

Z kolei nasze miasto nie może pochwalić się zbyt dobrym wynikiem na tle województwa czy kraju. Choć jest troszkę lepiej niż w Bytomiu (43,51%) czy Zabrzu (40,91%) to z wynikiem 48,16 procenta plasujemy się widocznie poniżej średniej.

W Chorzowie wyborców mamy w sumie 81 474 w 63 obwodach, a z prawa wyborczego postanowiło skorzystać 38 989 osób. Najniższa frekwencja wyniosła 3,37% w obwodzie nr 63, który znajduje się w MEDI-system Honorata przy ul. Głównej 31  (dom pomocy społecznej) oraz innych tego typu placówkach, co jest spodziewanym wynikiem. Z kolei wśród stałych obwodów, najgorzej wypadł nr 40, znajdujący się w Szkole Podstawowej Nr 37 przy ul. Ratuszowej 20. Tam ze swojego prawa skorzystało jedynie 411 na 1394 uprawnionych, co stanowi zaledwie 29,48 procenta.

Najlepiej w naszym mieście wypadł obwód nr 18 umiejscowiony w Szkole Podstawowej Nr 38 na ul. Śląskiej 3 ze świetnym wynikiem 84,06%.

Jak widać z danych PKW, frekwencja w Chorzowie była bardzo zróżnicowana. Wyniki zaniżyły także obwody w domach pomocy społecznej i szpitalach, których było u nas aż 10.

A jak wypadła frekwencja w innych miastach? Sprawdź Rudę Śląską, Mikołów i Żory.

A Wy byliście na wyborach?

Komentarze (1)    dodaj »

  • Yo

    I tak dziw ze ktos tam poszedl. Wszyscy powinni sie wypiać na te ich durne wybory. Mam sie przykladac do ich pensyjek???Na drzewo

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również