Wiadomości z Chorzowa

Harcerze z woj. śląskiego przystąpili do kampanii „Dumni z Polski”

  • Dodano: 2020-09-28 11:00

Pandemia mocno skomplikowała działalność ZHP, a w wielu wypadkach praktycznie ją zawiesiła. Nowy rok harcerski jednak właśnie się rozpoczyna – z nadzieją na powrót do normalności. Wybranym hufcom w naszym województwie będzie towarzyszyła wyjątkowa kampania pod hasłem „Dumni z Polski”.

Harcerze w różnych częściach kraju zamierzają zaakcentować swój udział w tej inicjatywie 11 listopada

– Nadchodzące Narodowe Święto Niepodległości to doskonała okazja, by przypominać młodemu pokoleniu, jak wiele jest powodów do dumy z własnej ojczyzny. Ten rok jest szczególny, bo przypada w nim stulecie wielkiego zwycięstwa nad bolszewikami. Organizacje harcerskie mają do spełnienia wielką misję w obszarze edukacji patriotycznej – szczególnie w specyficznych okolicznościach, w jakich znaleźliśmy się ze względu na epidemię. Bardzo się cieszę, że mogliśmy wesprzeć ich działalność – mówi Krzysztof Tenerowicz, prezes Centrum Grabskiego, pomysłodawca akcji skierowanej do kilkudziesięciu organizacji harcerskich w całej Polsce.

Jeszcze w maju trafiły do nich bezpłatne materiały o tematyce patriotycznej i biało-czerwone gadżety. To m.in. chorągiewki, baloniki, długopisy i notesy, ale też gry planszowe i materiały edukacyjne przybliżające sylwetki wybitnych Polaków oraz ich osiągnięcia.

Chorzowski Hufiec wyróżniony

W województwie śląskim kampanią zostały objęte Hufiec ZHP Chorzów im. Obrońców Chorzowa i Hufiec ZHP Siemianowice Śląskie. Było to możliwe dzięki wsparciu finansowemu inicjatywy przez darczyńcę – Fundację LOTTO im. Haliny Konopackiej. Obydwu hufcom wiele planów pokrzyżowała epidemia, ale 11 listopada będzie doskonałą okazją, by zaakcentować swój udział w kampanii. Siemianowiccy harcerze zamierzają m.in. zorganizować konkurs.

Kampania „Dumni z Polski” to ogólnopolska inicjatywa, w którą włączyły gminy i powiaty w całym kraju, a także wiele zagranicznych placówek – ambasad i konsulatów RP. Pod hasłem „Dumni z Polski” zorganizowano już setki imprez: koncertów, zawodów sportowych i konkursów. Więcej informacji o kampanii można znaleźć na stronie internetowej www.dumnizpolski.pl.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.