Wiadomości z Chorzowa

Harcerze z woj. śląskiego przystąpili do kampanii „Dumni z Polski”

  • Dodano: 2020-09-28 11:00

Pandemia mocno skomplikowała działalność ZHP, a w wielu wypadkach praktycznie ją zawiesiła. Nowy rok harcerski jednak właśnie się rozpoczyna – z nadzieją na powrót do normalności. Wybranym hufcom w naszym województwie będzie towarzyszyła wyjątkowa kampania pod hasłem „Dumni z Polski”.

Harcerze w różnych częściach kraju zamierzają zaakcentować swój udział w tej inicjatywie 11 listopada

– Nadchodzące Narodowe Święto Niepodległości to doskonała okazja, by przypominać młodemu pokoleniu, jak wiele jest powodów do dumy z własnej ojczyzny. Ten rok jest szczególny, bo przypada w nim stulecie wielkiego zwycięstwa nad bolszewikami. Organizacje harcerskie mają do spełnienia wielką misję w obszarze edukacji patriotycznej – szczególnie w specyficznych okolicznościach, w jakich znaleźliśmy się ze względu na epidemię. Bardzo się cieszę, że mogliśmy wesprzeć ich działalność – mówi Krzysztof Tenerowicz, prezes Centrum Grabskiego, pomysłodawca akcji skierowanej do kilkudziesięciu organizacji harcerskich w całej Polsce.

Jeszcze w maju trafiły do nich bezpłatne materiały o tematyce patriotycznej i biało-czerwone gadżety. To m.in. chorągiewki, baloniki, długopisy i notesy, ale też gry planszowe i materiały edukacyjne przybliżające sylwetki wybitnych Polaków oraz ich osiągnięcia.

Chorzowski Hufiec wyróżniony

W województwie śląskim kampanią zostały objęte Hufiec ZHP Chorzów im. Obrońców Chorzowa i Hufiec ZHP Siemianowice Śląskie. Było to możliwe dzięki wsparciu finansowemu inicjatywy przez darczyńcę – Fundację LOTTO im. Haliny Konopackiej. Obydwu hufcom wiele planów pokrzyżowała epidemia, ale 11 listopada będzie doskonałą okazją, by zaakcentować swój udział w kampanii. Siemianowiccy harcerze zamierzają m.in. zorganizować konkurs.

Kampania „Dumni z Polski” to ogólnopolska inicjatywa, w którą włączyły gminy i powiaty w całym kraju, a także wiele zagranicznych placówek – ambasad i konsulatów RP. Pod hasłem „Dumni z Polski” zorganizowano już setki imprez: koncertów, zawodów sportowych i konkursów. Więcej informacji o kampanii można znaleźć na stronie internetowej www.dumnizpolski.pl.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.