Wiadomości z Chorzowa

InPost uruchomił centrum logistyczne w Prologis Park Chorzów

  • Dodano: 2021-03-01 20:00

InPost uruchomił centrum logistyczne o powierzchni 6000 m2 w Prologis Park Chorzów. InPost obsługuje ponad 11.000 Paczkomatów w Polsce oraz usługi kurierskie w oparciu o ponad 60 centrów logistycznych, w tym dwie sortownie centralne w Piotrkowie Trybunalskim oraz P3 Logistic Parks Mszczonów. 

Prologis Park Chorzów to nowoczesne centrum dystrybucyjne, które w ramach pięciu budynków, oferuje ponad 250 000 m kw. powierzchni magazynowej. Obiekt znajduje się w sąsiedztwie węzła "Chorzów Batory" autostrady A4 i jest bardzo dobrze skomunikowany z autostradą A1.

- Nasza infrastruktura logistyczna jest obecnie bardzo efektywna – pokazał to ostatni szczyt świąteczny, na który byliśmy doskonale przygotowani. Dostawa przesyłek w trybie D+1 to duże wyzwanie dla każdego operatora, także kurierów – zwłaszcza w obliczu ograniczeń pandemicznych. Przez 12 lat aktywności na polskim rynku opracowaliśmy sprawdzony model logistyczny, który możemy wdrożyć także na innych rynkach europejskich. Tajemnica naszej efektywności to także świetnie przygotowana aplikacja mobilna, której używa już ponad 5,7 mln Polaków. Połączenie unikatowej usługi, jaką są Paczkomaty InPost, sprawnej logistyki i niedostępnej u konkurencji aplikacji sprawia, że nasze usługi są nie tylko wygodne, ale najbardziej nowoczesne i innowacyjne na rynku – mówi Rafał Brzoska, prezes InPost.

InPost to największy w Polsce operator logistyczny, w styczniu 2021 roku zadebiutował na giełdzie EURONEXT Amsterdam. Firma oferuje usługi kurierskie oraz dostawy za pośrednictwem ogólnopolskiej sieci Paczkomatów InPost dla klientów indywidualnych, oraz instytucjonalnych, w tym kompleksowe usługi dedykowane branży e-commerce.

Google NewsSubskrybuj mojChorzow.pl z Google News

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również