Wiadomości z Chorzowa

Jechał zygzakiem. Zatrzymany mężczyzna miał prawie 2 promile

  • Dodano: 2022-02-01 06:45, aktualizacja: 2022-02-01 06:52

Policjanci z chorzowskiej drogówki, dzięki precyzyjnemu zgłoszeniu obywatela,zatrzymali mężczyznę, który kierował swoim autem będąc w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna wsiadł za kierownicę swojego auta, mając w organizmie dwa promile alkoholu. Za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu grozi kara do 2 lat więzienia, wysoka kara grzywny oraz zakaz kierowania pojazdami.

Reakcja świadka pozwoliła na zatrzymanie pijanego kierowcy

W piątek do dyżurnego chorzowskiej komendy zadzwonił mężczyzna i poinformował, że jadący przed nim kierowca Opla może być nietrzeźwy. Informacja niezwłocznie została przekazana do wszystkich patroli w mieście oraz do zastępcy naczelnika chorzowskiej drogówki. Zgłaszający cały czas pozostawał na linii z dyżurnym i informował go, gdzie aktualnie się kieruje się potencjalny sprawca przestępstwa. Samochód został zatrzymany przez chorzowskich policjantów z drogówki na terenie miasta Świętochłowice.  Jak się szybko okazało, podejrzenia świadka były jak najbardziej słuszne. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna wsiadł za kierownicę swojego auta, mając w organizmie dwa promile alkoholu. Nieodpowiedzialny kierowca stracił już prawo jazdy i teraz, oprócz wysokiej grzywny, grożą mu 2 lata więzienia.

Policja dziękuje za właściwą reakcję i przekazanie informacji, która być może pozwoliła uniknąć drogowej tragedii. Taka postawa to przykład prawidłowego działania w myśl kampanii „nie reagujesz- akceptujesz”, której głównym celem jest wzbudzenie w społeczeństwie postaw, które cechuje brak akceptacji dla zachowań negatywnych, przestępczych i uciążliwych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również