Wiadomości z Chorzowa

Jurek Owsiak z wizytą w Chorzowie!

  • Dodano: 2024-07-04 09:30

Chorzów miał wczoraj wyjątkowego gościa! Miasto odwiedził Jurek Owsiak, który uczestniczył w oficjalnym nadaniu rondu u zbiegu ulic Zabrskiej i Raciborskiej imienia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

Jurek Owsiak w Chorzowie

W środę, 3 lipca, Chorzów odwiedził Jurek Owsiak, prezes Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Działacz społeczny przybył na Śląsk, aby uczestniczyć w oficjalnym nadaniu rondu łączącemu ulice Raciborską i Zabrską imienia WOŚP. Jurek Owsiak otrzymał z rąk prezydenta miasta Szymona Michałka pamiątkową tablicę z nazwą ronda.

- Gościliśmy Jurka Owsiaka, który przyjechał na oficjalne nadanie rondu imienia WOŚP. Podarowaliśmy Jurkowi pamiątkową tablicę - jedna pojedzie do Warszawy, jako upamiętnienie tego miejsca, a druga, taka sama, zostanie zamontowana na rondzie – mówi prezydent Szymon Michałek.

Wizyta Jurka Owsiaka była także okazją do podziękowań za lata wsparcia w postaci przekazywanego do Zespołu Szpitali Miejskich sprzętu medycznego za ponad 20 milionów złotych, finansowanego przez WOŚP. Oficjalne podziękowania w imieniu ZSP złożyła Karmen Czernia-Pokrywka, dyrektor ds. lecznictwa dzieci Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie.

Wsparcie dla Ruchu

Podczas spotkania z prezesem WOŚP nie zabrakło również „Niebieskiego” akcentu! Jerzy Owsiak otrzymał od władz miasta pamiątkową koszulkę Ruchu z logiem WOŚP. Owsiak postanowił również podpisać się pod apelem ludzi kultury do ministra sportu Sławomira Nitrasa z prośbą o wsparcie budowy stadionu dla Ruchu Chorzów.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również