Wiadomości z Chorzowa

Kolejne spotkania z uchodźcami z Ukrainy

  • Dodano: 2022-04-04 07:30, aktualizacja: 2022-04-04 07:48

Chorzowscy policjanci odwiedzają miejsca przebywania osób, które uciekły przed wojną z terenu Ukrainy. Ich liczba jest zmienna, ponieważ część znajduje schronienie w mieszkaniach, a inni postanawiają wyjechać z naszego miasta. Dlatego mundurowi regularnie przeprowadzają spotkania profilaktyczne, na których przekazują informacje, które przyczynią się do bezpieczeństwa tych osób w naszym kraju. Poważnym zagrożeniem jest handel ludźmi.

Cenne rady dla uchodźców z Ukrainy

To już kolejne spotkanie chorzowskich policjantów z uchodźcami, którzy dotarli do naszego miasta, szukając pomocy. Samorząd, wolontariusze, mieszkańcy oraz darczyńcy starają się zapewnić im jak najlepsze warunki bytowe w oczekiwaniu na znalezienie miejsca docelowego. Oprócz wielu przydatnych informacji wywieszonych w miejscach ich pobytu, właśnie takie spotkania z mundurowymi mają podnieść świadomość uchodźców w aspekcie zagrożeń, jakie mogą na nich czyhać. Jednym z takich zagrożeń jest handel ludźmi.

Policjant przekazał im cenne rady i wskazówki, jak nie paść ofiarą tego przestępstwa oraz omówił inne zagrożenia. Mundurowy zaapelował o szczególną ostrożność przy okazji udostępniania swoich dokumentów tożsamości, oraz korzystania z "bezinteresownej" pomocy. Oprócz wielu ludzi, którzy pomagają uchodźcom i mają tylko dobre intencje, znajdują się niestety tacy, którzy chcą ich wykorzystać. Cenne rady policjantów tłumaczył wolontariusz znający język ukraiński. Każdy uczestnik spotkania otrzymał ulotki, gdzie może szukać pomocy oraz pomocne broszury informacyjne.

Kolejne spotkania z uchodźcami z Ukrainy

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.