Wiadomości z Chorzowa

Komputery już w chorzowskiej podstawówce!

  • Dodano: 2021-09-24 06:30, aktualizacja: 2021-09-24 06:41

Akcja charytatywna chorzowskiej firmy Dotify i Urzędu Miasta przynosi efekty. Pierwsze 3 kompletne i sprawne komputery trafiły już do Szkoły Podstawowej nr 17 w Chorzowie.

Akcja "Zbieramy części i kompletujemy sprzęt z firmą Dotify" rozpoczęła się tuż przed wakacjami

Mieszkańcy Chorzowa swój sprzęt i części komputerowe mogli przynosić do 3 punktów zlokalizowanych w chorzowskich domach kultury. Co najważniejsze - robili to bardzo chętnie! Z przeróżnych części udało się już skompletować sprawnego laptopa oraz 2 zestawy komputerowe (z monitorem, klawiaturą, myszą i okablowaniem). Kolejne zestawy w drodze!
- Sprzęt, który regularnie odbieramy poddajemy renowacjom i składamy. Przygotowujemy komputery specjalnie pod to, aby działały na nich programy potrzebne do nauki zdalnej. Nadal zbieramy sprzęt z Chorzowskiego Centrum Kultury, MDK Batory i Starochorzowskiego Domu Kultury - zaznacza Daniel Mięsopust, szef firmy Dotify.
22 września pierwsze komputery trafiły do SP nr 17 w Chorzowie. Zestawy z rąk przedsiębiorców odbierał dyrektor szkoły Witold Kłys

Komputery zasilają bazę sprzętu, w którą wzbogaca nas Urząd Miasta.  Na razie komputery będą służyły dzieciom do nauki stacjonarnej, ale gdyby niestety doszło do tego co w zeszłym roku - przeznaczymy je uczniom do nauki zdalnej - tłumaczy Witold Kłys, dyrektor SP nr 17 w Chorzowie.

Na fotografii od lewej: Witold Kłys (dyrektor SP17), Bartosz Bacler i Daniel Mięsopust (firma Dotify)

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również