Wiadomości z Chorzowa

Kwiatowe szaleństwo w Parku Śląskim [ZDJĘCIA]

  • Dodano: 2018-05-21 17:45

W trakcie minionego weekendu w Parku Śląskim zrobiło się bardzo kolorowo za sprawą kolejnej edycji Święta Kwiatów. Odwiedzający mogli kupić kwiaty i sadzonki roślin, ale nie zabrakło innych atrakcji.

Organizacja Święta Kwiatów w maju stała się dla Parku Śląskiego swoistą tradycją. Od 18 do 20 maja goście mieli możliwość, oprócz kupna kwiatów i sadzonek roślin, uczestnictwa w specjalistycznych prelekcjach ogrodniczych, warsztatach, pokazach florystycznych, zobaczyć ogród pokazowy, a nawet poczytać klasyczną literaturę. 

Wydarzenie tradycyjnie odbyło się na terenie Ogólnopolskich Wystaw Ogrodniczych i nawiązuje do słynnych wystaw kwiatów, które w parku odbywały się przez kilkadziesiąt lat. Można było obejrzeć pokazy ogrodowe, a w namiocie wystawowym zostały zaprezentowane nowe techniki ogrodnicze.

Goście mieli okazję zobaczyć małą architekturę, wziąć udział w zielonych warsztatach, a także skorzystać z punktu ekologicznego i stoisk z produktami naturalnymi – wylicza Katarzyna Zazgórnik-Sitz z Parku Śląskiego.

Namiot po zmroku został podświetlony. Pierwszego dnia imprezy odbyły się warsztaty dotyczące mebli kwiatowych, kwiatów cebulkowych w ogrodzie, a także ogrodów wertykalnych, historii i roślinności Parku Śląskiego. W sobotę można było posłuchać kwiatowego koncertu muzycznego, posłuchać zbiorowego czytania powieści „Imię Róży” Umberto Eco, a także wziąć udział w quizie ekologicznym z Eko Agentem. Niedziela stanęła pod znakiem warsztatów kulinarnych „Kwiaty na talerzu” i konferencji „Zielona przyszłość Parku Ślaskiego”.

Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii zdjęć!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.