Wiadomości z Chorzowa

Kwiatowe szaleństwo w Parku Śląskim [ZDJĘCIA]

  • Dodano: 2018-05-21 17:45

W trakcie minionego weekendu w Parku Śląskim zrobiło się bardzo kolorowo za sprawą kolejnej edycji Święta Kwiatów. Odwiedzający mogli kupić kwiaty i sadzonki roślin, ale nie zabrakło innych atrakcji.

Organizacja Święta Kwiatów w maju stała się dla Parku Śląskiego swoistą tradycją. Od 18 do 20 maja goście mieli możliwość, oprócz kupna kwiatów i sadzonek roślin, uczestnictwa w specjalistycznych prelekcjach ogrodniczych, warsztatach, pokazach florystycznych, zobaczyć ogród pokazowy, a nawet poczytać klasyczną literaturę. 

Wydarzenie tradycyjnie odbyło się na terenie Ogólnopolskich Wystaw Ogrodniczych i nawiązuje do słynnych wystaw kwiatów, które w parku odbywały się przez kilkadziesiąt lat. Można było obejrzeć pokazy ogrodowe, a w namiocie wystawowym zostały zaprezentowane nowe techniki ogrodnicze.

Goście mieli okazję zobaczyć małą architekturę, wziąć udział w zielonych warsztatach, a także skorzystać z punktu ekologicznego i stoisk z produktami naturalnymi – wylicza Katarzyna Zazgórnik-Sitz z Parku Śląskiego.

Namiot po zmroku został podświetlony. Pierwszego dnia imprezy odbyły się warsztaty dotyczące mebli kwiatowych, kwiatów cebulkowych w ogrodzie, a także ogrodów wertykalnych, historii i roślinności Parku Śląskiego. W sobotę można było posłuchać kwiatowego koncertu muzycznego, posłuchać zbiorowego czytania powieści „Imię Róży” Umberto Eco, a także wziąć udział w quizie ekologicznym z Eko Agentem. Niedziela stanęła pod znakiem warsztatów kulinarnych „Kwiaty na talerzu” i konferencji „Zielona przyszłość Parku Ślaskiego”.

Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii zdjęć!

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.