Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

Laurki na Dzień Babci i Dziadka z profilaktycznym przesłaniem

  • Dodano: 2019-01-22 07:00, aktualizacja: 2019-01-22 07:18

Dzień Babci i Dziadka to bardzo dobra okazja do odwiedzin i kontaktu z bliskimi sercom seniorami.

W trosce o ich bezpieczeństwo uczniowie III klasy Szkoły Podstawowej nr 29 w Chorzowie, przygotowali dla nich specjalny prezent, laurki z apelem o bezpieczeństwie.

Przekazany apel z pewnością głęboko zapadnie w serca seniorów

Z okazji święta seniorów uczniowie III klasy Szkoły Podstawowej nr 29 zwrócili uwagę na konieczność przypominania im o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. W tym celu stworzyli niezwykłe laurki, skierowane do swoich babć i dziadków. Obok życzeń zdrowia, szczęścia i miłości, najmłodsi przypomnieli o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Korzystając z rożnych metod plastycznych, w swoich pracach zilustrowali bardzo ważny aspekt bezpieczeństwa, jakim jest korzystanie z odblasków bez względu na porę roku. Swoimi pracami zachęcają do korzystania z elementów odblaskowych, które wpływają na zwiększenie widoczności pieszego, co bezpośrednio przekłada się na wzrost jego bezpieczeństwa na drodze.

Wczoraj i dziś dzieci wraz z życzeniami, buziakami i uściskami zaniosą swoim dziadkom laurki, za pomocą których dadzą wyraz swoim życzeniom i podziękowaniom dla nich. Podczas spotkania wyczulą ich na potrzebę ostrożności na ulicy, w domu i w kontakcie z nieznajomym. Przekażą również dobre rady w okresie zimowym, które otrzymali od policjantów Zespołu Profilaktyki Społecznej.

Wszystkim uczniom dziękujemy za udział, zaangażowanie i wsparcie w podnoszeniu bezpieczeństwa osób starszych. W swoich pracach pokazaliście, że jesteście świadomymi bezpiecznych zasad uczestnikami ruchu drogowego. A swoją wiedzą, możecie już dzielić się z innymi.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.