Wiadomości z Chorzowa

Łukasz Bereta, trener Ruchu Chorzów, po dwóch latach pracy żegna się z klubem

  • Dodano: 2021-06-18 12:30

Trener Łukasz Bereta żegna się z Ruchem Chorzów. Jak poinformował zarząd klubu, nie udało się dojść do porozumienia w sprawie nowej umowy. Kto go zastąpi? Tego jeszcze nie wiadomo.


Pochodzący z Rudy Śląskiej szkoleniowiec posiada zarówno licencję trenerską UEFA A, jak i UEFA Elite Youth A. Wcześniej miał pod swoimi skrzydłami takie drużyny jak: Pogoń Nowy Bytom, Szczakowianka Jaworzno czy Gwarek Ornontowice. Trenerem Ruchu Chorzów został 18 czerwca 2019 roku. To był jeden z najtrudniejszych momentów w dziejach klubu, który spadł do III ligi.

- Praca w takim klubie to dla mnie duże wyzwanie i odpowiedzialność. Ruch to klub, który ma niezwykle bogatą historię i wspaniałych kibiców, którzy zasługują na znacznie lepszą grę zespołu. Dla nich warto wyprowadzić ten klub na wyższy poziom. Jestem wychowankiem Ruchu i dostałem tutaj szansę. Chciałbym, aby otrzymali ją również zawodnicy stąd, związani z Chorzowem i regionem, czy juniorzy, którzy mają duży potencjał. Musimy obracać się w pewnych realiach finansowych, dlatego będziemy wyszukiwać wyróżniających się piłkarzy w III, IV lidze, dla których Ruch będzie – tak jak dla mnie – spełnieniem marzeń lub szansą na wybicie się – mówił Łukasz Bereta w 2019 roku.

Obejmując posadę szkoleniowca dołożył wszelkich starań, aby klub wyszedł z dołka. Poprowadził drużynę w 63. spotkaniach. Aż 44 z nich zakończyło się zwycięstwem, a 11 remisami. Odnotowano jedynie 8 porażek. Obecnie klub świętuje awans do II ligi. To dobre ukoronowanie dwuletniej pracy trenera.

Dlaczego Bereta po dwóch latach żegna się z drużyną „Niebieskich”?

Jak wskazuje Zarząd Ruchu Chorzów, podczas negocjacji udało się osiągnąć porozumienie w zakresie finansowym oraz długości kontraktu, jednakże kością niezgody okazała się kwestia zapisu o okresie wypowiedzenia.

- Zapis o okresie wypowiedzenia jest stosowany w każdej umowie podpisywanej przez Klub i nie może być odstępstw od tej reguły. Nauczeni doświadczeniem z przeszłości, będąc zarazem na etapie odbudowy, nie możemy sobie pozwolić na złamanie przyjętych zasad – czytamy w komunikacie zarządu Ruchu Chorzów.

Kto zastąpi Łukasza Beretę? Tego jeszcze nie wiadomo. Zarząd Ruchu Chorzów poinformował, że niebawem rozpoczną się rozmowy z kandydatami na stanowisko trenera.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również