Wiadomości z Chorzowa

Łukasz Janoszka zostaje w Ruchu Chorzów. Coraz głośniej o zmianach kadrowych u Niebieskich

  • Dodano: 2022-12-01 10:00

Słynny „Ecik” otrzymał prolongatę umowy do końca sezonu z opcją kolejnego przedłużenia. Jednak na Cichej 6 szykują się spore zmiany kadrowe.

Jestem zadowolony, że przedłużyłem kontrakt i zostaję w Ruchu. Zdaję sobie sprawę, że ostatnie pół roku nie było najlepsze w moim wykonaniu, ale uważam, że mogę jeszcze wiele dać tej drużynie, co pokazywałem w poprzednich sezonach. Przed nami ważna runda i na tym się już koncentruję – powiedział „Ecik” po przedłużeniu kontraktu.

Urodzony w 1987 roku w Bytomiu Łukasz Janoszka trafił na Cichą w 2004 roku, a w pierwszej drużynie zadebiutował w wyjazdowym meczu dawnej II ligi ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki w kwietniu 2005 roku. Jako zawodnik Ruchi wywalczył awans do Ekstraklasy, a także trzy medale Mistrzostw Polski – srebrny i dwa brązowe.

Jego kariera w Ruchu Chorzów dobiegła końca w 2013 roku, kiedy przeniósł się do Zagłębia Lubin, gdzie grał 5 lat. Jego wyczekiwany powrót do Chorzowa miał miejsce na początku 2020 roku i pomógł w uzyskaniu dwóch awansów – z trzeciej do drugiej i z drugiej do pierwszej ligi. Jako piłkarz Ruchu Chorzów zagrał w 316 spotkaniach i jest autorem 55 bramek.

Obecny kontrakt Janoszki obowiązywał do końca tego roku i przez dłuższy czas nie było jasne, jak potoczą się dalsze losy piłkarza. We wtorek klub poinformował ostatecznie o przedłużeniu umowy do końca sezonu. Możliwe jest również, że „Ecik” zagra w kolejnym, gdyż kontrakt ma opcję prolongowania. Istnieje szansa, że Janoszka pomoże w awansie do Ekstraklasy, której tak oczekują kibice Niebieskich.

Czterech piłkarzy rozstanie się z Ruchem Chorzów? Otwiera się okno transferowe

Jak wynika z nieoficjalnych informacji uzyskanych przez dziennik „Sport”, w tej chwili można mówić o zawodnikach, którzy wejdą na umowną listę transferową i dostaną wolną rękę na zmianę klubu. W tej grupie mają się znaleźć Łukasz Moneta, Filip Nawrocki i Mateusz Winciersz. Szczególnie dziwić ma możliwy transfer Monety, który nie ukrywa swojego oddania dla Ruchu.

Od drugiej połowy sierpnia wybiegł w wyjściowym składzie już tylko 4-krotnie, trener Jarosław Skrobacz wolał przestawiać na lewe wahadło prawonożnego Tomasza Wójtowicza. Moneta, który na Cichą trafił ze Stomilu Olsztyn, ma jeszcze ważny przez 1,5 sezonu kontrakt – czytamy na łamach „Sportu”.

Portal Weszło.com wyjawił, że Konradem Kasolikiem interesuje się Śląsk Wrocław. Kontrakt 25-letniego środkowego obrońcy kończy się pod koniec przyszłego roku, co oznacza, że jeśli wrocławianie zechcą pozyskać go do składu w zimowym oknie transferowym będą musieli zapłacić, by do transakcji doszło.

Chorzowski klub ma natomiast starać się o transfer Szymona Szymańskego ze Skry Częstochowa, aby uzupełnić skład na środku defensywy. Padło również nazwisko Xaviera Dziekońskiego, bramkarza drugiego składu Rakowa Częstochowa.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również