Wiadomości z Chorzowa

Mali pacjenci ZSM zostali obdarowani kolorowymi poduszkami w kształcie emotek

  • Dodano: 2024-04-24 12:15

Uczniowie tarnogórskiego technikum postanowili nieco umilić czas najmłodszym pacjentom chorzowskiego szpitala. Delegacja ZSChMiO odwiedziła maluchy i wręczyła im niezwykłe upominki!

Delegacja ZSChMiO odwiedziła małych pacjentów chorzowskiego szpitala

Niecodzienna wizyta delegacji z Chemika ZSChMiO w Tarnowskich Górach przywróciła uśmiechy na usta najmłodszych pacjentów przebywających na Oddziale Niemowlęcym i Patologii Noworodka Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie.

– Ta wizyta w naszym szpitalu dziecięcym pożarła smutki – przekazał Zespół Szpitali Miejskich w Chorzowie w mediach społecznościowych.

Mali pacjenci otrzymali kolorowe poduszki w kształcie uśmiechniętych buziek - emotek. Co więcej, nie były to zwykłe poduszki, tylko takie, które własnoręcznie uszyli uczniowie drugiej klasy Zespołu Szkół Chemiczno - Medycznych i Ogólnokształcących im. M. Skłodowskiej-Curie w Tarnowskich Górach, którzy po ukończeniu szkoły uzyskają tytuł technika ortopedy.

Uczniowie ZSChMiO nie zapomnieli także o rodzicach maluchów przebywających na Oddziale. Rodzicom małych pacjentów wręczono szydełkowe robaczki, wydziergane przez uczniów tej samej szkoły, należących do Szkolnego Koła Wolontariatu, działającego pod opieką Bogusławy Mikołajczyk. Pluszaki, które otrzymali rodzice, zostały wykonane na drutach w ramach projektu "Szydełkiem i sercem - na przerwie".

– Dziękujemy Chemik Zsch-mio w Tarnowskich Górach za wizytę, przepiękne prezenty i za każdy uśmiech namalowany na twarzach naszych najmłodszych pacjentów – czytamy w mediach społecznościowych chorzowskiego szpitala.

Obdarowanie barwnymi pluszakami to nie jedyna akcja, która pozwoliła małym pacjentom chorzowskiego szpitala na chwilę zapomnieć o codziennych smutkach! W szpitalu już kilka razy odbyła się papugoterapia, podczas której wyjątkowo przyjazna papuga ara – Keira wraz ze swoimi opiekunami umiliła czas maluchom. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również