Wiadomości z Chorzowa

Marsz Milczenia przeciwko wycince drzew na terenach po MTK już dziś!

 • Dodano: 2019-07-14 10:15

Mieszkańcy Chorzowa i Katowic, aktywiści i samorządowcy zbiorą się dziś o 15.00 przy głównej stacji kolejki Elka przy Stadionie Śląskim. Odbędzie się Marsz Milczenia przeciwko wycince ponad 1300 drzew z terenów po MTK.

Wspólną inicjatywę protestacyjną organizują Stowarzyszenie Nasz Park, Ratujmy Park Śląski i Niezależny Chorzów. W ten sposób chcą sprzeciwić się usunięciu przez Green Park Silesia dokładnie 1327 drzew z terenów po Międzynarodowych Targach Katowickich. Deweloper, który jest właścicielem gruntów wystąpił o zgodę na wycięcie istniejącego drzewostanu do UM Chorzów. Władze Chorzowa wydały taką zgodę z końcem czerwca.

Pod topór pójdą wysokie, zdrowe drzewa, stanowiące dom dla żyjących w Parku Śląskim zwierząt i stanowiące z parkiem jeden ekosystem. Przeciwko planowanej wycince zaprotestowali już przedstawiciele Parku Śląskiego, Urzędu Marszałkowskiego, licznych organizacji ekologicznych i społecznych. Najwyższy czas, by siłę swojego niezadowolenia pokazali mieszkańcy!
Spotykamy się w najbliższą niedzielę, 14 lipca o godz. 15.00. Start - stacja kolejki linowej przy Stadionie Śląskim, koniec - stacja kolejki linowej przy Legendii.
Ponieważ w trakcie weekendu Park Śląski jest miejscem rekreacji i wypoczynku dla rodzin, prosimy o zachowanie ciszy i spokoju podczas przemarszu. Miłe widziane transparenty i zielone stroje. Zapraszamy wszystkich! – apelują organizatorzy.

Weźmiecie udział w proteście? Dajcie nam znać w komentarzach!

Komentarze (16)    dodaj komentarz »

 • Lorak

  Śmiać się chce. Sprzedał Wojewoda a winny Prezydent Miasta.

 • wyborca

  Panie prezydencie gdzie mozg za chwilę wybory my panu juz bardzo dziękujemy na emeryturę osiolku za ten betonowy rynek za czloksztalt bardzo dziękujemy zwoje sie panu ptzegrzaly.

 • mat

  Unikajcie przebywania w okolicy Stadionu Slaskiego. Jest tam wyższa niż stadion wieża,na której znajduje się duża ilość nadajników telefoni i czort wie co jeszcze. Okoliczni mieszkancy przerazeni plaga smierci w wyniku nowotworow uzyskali w UM Chorzow informacje, ze w obrebie 70m wieza emituje promieniowanie wyzsze niz polska norma okresla jako maksymalne. Info podal naczelnik wydzialu budownictwa w Chorzowie. Ten sam,ktory wydal zgode na jej budowe. Przebywanie w tamtym rejonie jest wiec niebezpieczne dla zdrowia i zycia. Sprawą powinna zająć się prokuratura w trybie pilnym.11.07 pochowaliśmy kolejną ofiarę nowotworu z bloku przy Ułańskiej 16 w Katowicach. Pani Genowefa miała 61 lat. Stały scenariusz: nagłe bóle, zdiagnozowany nowotwór, oczywisty brak możliwości pomocy ze storny medycyny konwencjonalnej, brak dosepu do metod alternatywnych, śmierć.

 • Chorzowianin

  Można mieć pretensje wyłącznie do urzędników, którzy sprzedali działkę. Skarb Państwa ogłosił przetarg i ostatecznie sprzedano deweloperowi za 7,5 mln. Mogli nie sprzedawać działki i nie było by problemu. Jak wojewoda sprzedał to niech wojewoda teraz odkupi. Jestem w stanie zrozumieć dewelopera ( nie po to kupił działkę za 7,5 mln żeby patrzeć sobie na te drzewka, ale po to żeby osiągnąć pewne zyski- normalne prowadzenie działalności).

 • nnmrnnjn

  W Polsce w ostatnich latach dokonano wielu zbrodni na lasach, pu[...]h, alejach, obiektach zabytkowych, przyrodzie, która potrzebna jest zwierzętom. Szykuje się kolejna zbrodnia. Deweloperskiego i urzędniczego pochodzenia?

 • ślązak

  Banda bezmozgowcow! W przedszkolu i szkole podstawowej już uczyli, że lasy, parki, większe skupiska drzew to płuca ziemi.. Tylko one są w stanie przetworzyć to co my ludzie szkodliwego produkujemy, a od dekady nawet i dluzej wycinka drzew stała się czymś naturalnym. Wciskają nam że jak wymienimy kotły to będzie lepiej! Pewnie, ciemna masa wymieni kotły, wpakuje pieniądze w coś co i tak nie przyniesie efektu przy takiej częstotliwości wycinania drzew. Ale najważniejsza była, jest i będzie kasa. Mają gdzieś 1300 drzew. Ważne jest ile taki nadety bufon zarobi na postawieniu pawilonu handlowego, a nie to czy ekosystem ucierpi.

 • mariusz

  słabo to nagłaśniane jest, ja dopiero dzisiaj się o tym dowiedziałem, a jak wytnà te drzewa to niech ściągną z um tą tabliczke która nam rzekomo pokazuje jaka jest zawartość co2 w powietrzu gnojki wypie.... ich na zbity pysk złodzieje i kombinatorzy

 • Benek

  Panie Prezydencie. Chorzowa opanuj się Wyborcy?????

 • Benek

  Panie Prezydencie opanuj się Wyborcy???????

 • Omnnrn

  W Polsce za czasów PiS wycięto ZA DUŻO obszarów leśnych, zwłaszcza lasy i puszcze PIERWSZEJ KLASY UNESCO Białowieska czy Karpacka. To niedopu[...]ne. A nowe nasadzenia gdy niejednokrotnie błędnie zasadzone wysychają. Stop wycince drzew!

 • J.J.

  Tak swoją drogą apropos chciałbym wiedzieć po otwarciu i obejrzeniu cóż takiego w tymnowym rynku mogło kosztować 25 mln. naszychzłotych. Uważam że dokładny kosztorys takiej inwestycjipowinien być ogólnie dostępny. Pozdrawiam.

 • Marta

  Dlaczego nie zamie[...]ie wszystkich komentarzy ????

 • Marta

  Mieszkańcy Chorzowa!!!!!Walczmy i nie pozwólmy na WYCINKĘ 1300 DRZEW!!!!Firma Green Park Silesia sp.z oo to nikt inny jak koledzy Prezydenta Chorzowa!!! WLasciciele spółki to:Jerzy Weindich (własciciel Firmy Centrum Przemysłu Mięsnego i Gastronomii z Chorzowa),Gorczowski Lukasz (syn Eugeniusza Gorczewskiego który remontowal za 25 mln Rynek w Chorzowie) i Poloczek Tomasz.Jak może Urząd Miasta wydac zgodę na wycięcie drzew????????Jedyna nadzieja jest w sile mieszkańców Chorzowa i Katowic -Park to stuletnie drzewa-to tlen - to nasze życie!!!!!!!!!!!!!!

 • Antytalent

  Sku...ny ciągle mają mało.....

 • Barbara

  Popieram i idę z Wami w marszu milczenia.

 • Chorzowsky

  Popieram Marsz Milczenia. STOP nieprzemyślanym decyzja władz Chorzowa! !!

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.