Wiadomości z Chorzowa

Mecz Ruch Chorzów – Wisła Kraków nie na Stadionie Śląskim. Zbyt duże ryzyko przeważyło?

 • Dodano: 2023-03-22 13:15

Kibice obeszli się smakiem – Ruch Chorzów nie podejmie na Stadionie Śląskim Wisły Kraków 22 kwietnia. Niebiescy zagrają przeciwko piłkarzom Białej Gwiazdy na stadionie w Gliwicach. To zaskoczenie, gdyż porozumienie między zarządem klubu a dyrekcją Stadionu Śląskiego było prawie pewne.

Na nic starania kibiców, szczególnie Stowarzyszenia Wielki Ruch, działaczy, samorządowców – Kocioł Czarownic nie ugości rozgrywek ligowych. Rozmowy między zarządem Ruchu Chorzów i Stadionu Śląskiego dobiegły końca, ale nie przyniosły oczekiwanego rezultatu – strony negocjacji nie doszły do porozumienia. To zaskoczenie, gdyż do tej pory deklarowano wzajemną współpracę, a Stadion Śląski złożył ofertę, na którą przystało szefostwo Niebieskich. Co zatem stanęło na przeszkodzie?

Problemem okazała się być bieżnia lekkoatletyczna i odpowiedzialność za jej ewentualne zniszczenie. Zdaniem obu stron, ryzyko jest zbyt duże.

Mecz Ruchu z Wisłą Kraków w Gliwicach. Na przeszkodzie stanęła... bieżnia

Od początku rozmów zarówno Klub, jak i Stadion Śląski, wykazywały się dużą chęcią wzajemnej współpracy, by mecz z Wisłą mógł odbyć się na chorzowskim gigancie. Stadion Śląski wyszedł naprzeciw oczekiwaniom Ruchu Chorzów. Oferta najmu złożona przez Stadion Śląski została zaakceptowana przez Zarząd Ruchu. Niestety Strony nie były w stanie osiągnąć kompromisu w zakresie rozkładu ciężaru odpowiedzialności związanej z ewentualnymi uszkodzeniami Stadionu Śląskiego, które mogłyby zagrozić organizacji wcześniej zaplanowanych imprez lekkoatletycznych, co w konsekwencji rodziłoby konieczność poniesienia potencjalnie wielomilionowych kosztów związanych z przeniesieniem tychże imprez. Ani KS Ruch, ani Stadion Śląski nie są w stanie przyjąć na siebie takiego ryzyka i takiej odpowiedzialności. Władzom KS Ruch Chorzów dziękujemy za prowadzone negocjacje i mamy nadzieję, że w przyszłości podejmiemy kolejne próby organizacji wybranych meczów „Niebieskich” na chorzowskim gigancie – poinformował w oficjalnym komunikacie zarząd Stadionu Śląskiego.

Ruch Chorzów wyraził nadzieję na kolejne próby organizacji wybranych meczów „Niebieskich” na chorzowskim gigancie.

Gdy tylko Departament Rozgrywek Krajowych wyznaczy termin rozegrania meczu z Wisłą, przedstawimy naszym kibicom informacje dotyczące sprzedaży biletów – informuje Ruch Chorzów.

Stanowisko w sprawie zajęło Stowarzyszenie Wielki Ruch i komentując decyzję, nie omieszkało nawiązać do „bezdomności” Niebieskich spowodowanej zamknięciem stadionu przy Cichej 6.

Starając się patrzeć pozytywnie to przynajmniej po tej epopei nie trzeba już za bardzo tłumaczyć postronnym dlaczego Ruch nie może grać regularnie na Stadionie Śląskim skoro nawet przy okazji takiego meczu nie udaje się dojść do porozumienia z zarządzającymi obiektem a co dopiero przy całym sezonie. Nowy stadion dla Chorzowa! – czytamy.

Niezadowoleni z tego obrotu sytuacji kibice nie zostawiają suchej w komentarzach. Wśród zarzutów przewija się szczególnie jeden – Stadion Śląski w oczach mieszkańców przestał pełnić funkcję obiektu piłkarskiego na rzecz lekkiej atletyki.

650 mln złotych wyrzuconych w błoto. Stadion stoi pusty, od czasu do czasu jakieś zawody lekkoatletyczne, na które nie ma chętnych, ale grunt że są ciepłe posadki. Miasto z 3 stadionami, a nasz Ruch musi w Gliwicach grać – przekonuje jeden z kibiców.

Miało być huczne przyjęcie, będzie kameralna impreza....tętniący kiedyś piłkarskim życiem Kocioł Czarownic, po przebudowie lekko (u)tyka...

Ten Stadion jest wybudowany za nasze ciężkie pieniądze i organizuje się na nim tylko zawody, które nikogo nie obchodzą (przy darmowym wejściówkach zawsze świecą pustkami) też za nasze pieniądze bo do tego też dokłada województwo.

Jak wspomniał Prezes Siemianowski, umowa tak niekorzystna, że przy różnorakich sytuacjach, które mogłyby się wydarzyć to jedynie co to by można było zamknąć klub. Szkoda, że tak wielki potencjał jest tutaj duszony, a drużyna z Chorzowa nie może grać u siebie w mieście. Ale Ruchu nic nie złamie nigdy, jak na złość niektórym zmierza tam gdzie jego miejsce  

To nie jest mecz podwyższonego ryzyka tylko mecz przyjaźni, więc o jakich szkodach mowa?! Stowarzyszenie kibiców Ruchu powinno w jakiś sposób zareagować na tę decyzję lub dążyć do jej zmiany.  Jest możliwe do zrealizowania piękne widowisko dla 30-40 tys. kibiców i przy tym zarobek dla klubu...– to tylko część komentarzy niezadowolonych kibiców.

Komentarze (12)    dodaj »

 • obruszony

  Jak zwykle zarządzający stadionem śląskim polityczne przygłupy wykazały się. Stadion stoi i jedyne co na nim jest to jakieś gunwo zawody lekkoatletyczne na które przychodzą "zmuszone" do tego dzieci ze szkół sportowych i jeden emeryt który zmarł tam 3 lata temu i od tej pory siedzi tam na trybunie. Swoją drogą jakie to niby zagrożenie było, skoro chyba oba kluby mają ze sobą sztamę, czy cos się zmieniło w tym temacie?

 • Do obruszonego

  Dobrze napisałeś, tylko nie zrozumiałeś dlaczego tam nie gramy. To Ruch nie chciał podpisać umowy.

 • GKS

  Niech se grajo na kresach

 • Kibic

  I się narodził KOCIOŁ [...]I

 • Olsen70

  Pytanie do was komentujący czy wam za to płacą bo nie wiem ale nie jesteście chyba z tego miasta 14 krotnego Mistrza Polski szkoda słów dla was

 • To takie proste

  Trzeba było podjąć męską decyzję i grać na Stadionie Śląskim. Czego nie zrozumiałeś?

 • Dowcipny

  "Ochroniarze" z Carrefoura możecie już się nie bać

 • Antek

  Poszli po rozum do głowy. Przynajmniej tego stadionu dzicz z ruchu nie zdewastuje.

 • Kibic

  Skoro jest to mecz przyjaźni to dlaczego mają być straty?Zarząd Ruchu nie potrafi dogadać się ze swoimi kibicami żeby nie rzucali rac na bieżnię?!I tu jest sedno sprawy.Farsa.Kibolstwo wygrało.

 • Heh

  Czytam te wypociny kiboli w stylu „stadion nie dla piłki” i obwinianie wszystkich, tylko nie siebie. Wystarczy czytać ze zrozumieniem, można grać tylko trzeba wziąć odpowiedzialność za ewentualne straty. To Ruch bal się swoich kibiców. Kto inny miałby odpowiadać? Owce i barany nie pokumały.

 • chorzowianin

  Sorki, ale nie mogę zrozumieć czego boi się Prezes Ruchu. Mecz przyjaźni, na trybunach sami kulturalni ludzie, czego tu się bać? Rozumiem władze SŚ, ale nie wiem dlaczego Prezes boi się kibiców, a miało być święto, a jest kicha. Wstyd.

 • Hajer

  Przejdź się kiedy na ich mecz to zrozumiesz czego się boi, to jest zdziczałe bydło(przepraszam wszystkie krowy)

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również