Chorzów - portal miejski mojChorzow.pl

Wiadomości z Chorzowa

Mieszkania dla młodych chorzowian

  • Dodano: 2018-04-05 08:15, aktualizacja: 2018-04-05 08:36

W samym centrum miasta, obok szybu Prezydent i zaledwie kilkanaście minut spacerem od Parku Śląskiego – to lokalizacja nowych mieszkań, do których wkrótce wprowadzą się młode pary, małżeństwa i rodziny z dziećmi.

Miasto ogłosiło nabór wniosków do pierwszej edycji programu „Mieszkanie dla Młodych Chorzowian”. W puli znalazło się 16 mieszkań komunalnych w powstającym właśnie TBS-ie przy ul. Kościuszki.

Obecnie prowadzone są prace wykończeniowe, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, budynek zostanie oddany do użytku już w czerwcu – zapewnia Marcin Michalik, wiceprezydent miasta.

O mieszkania w ramach programu mogą ubiegać się chorzowianie, którzy nie ukończyli jeszcze 35. roku życia. Na dodatkowe punkty mogą liczyć pary, małżeństwa i rodziny z dziećmi, a także osoby z wyższym wykształceniem. Premiowany będzie również długi okres zamieszkania na terenie Chorzowa.

To program dedykowany młodym mieszkańcom, którzy rozpoczynają dorosłe życie lub szukają swojego miejsca „na stałe”. Zdajemy sobie sprawę, że nie wszyscy mogą pozwolić sobie na zakup mieszkania lub wzięcie kredytu, dlatego specjalnie dla nich przygotowaliśmy korzystną ofertę – wyjaśnia Prezydent Chorzowa Andrzej Kotala.

Lokale mają powierzchnie od 29 do 63 metrów kwadratowych. W puli znalazły się kawalerki oraz mieszkania dwu- i trzypokojowe. Dwa mieszkania przystosowane są do potrzeb osób poruszających się na wózku inwalidzkim. Zgłoszenia można składać do 30 kwietnia w Urzędzie Miasta w Chorzowie. Szczegółowe informacje oraz formularze aplikacyjne dostępne są stronie: http://www.bip.chorzow.eu/index.php?id=152238932213366020
W nowym budynku przy ul. Kościuszki powstanie także 45 mieszkań w ramach oferty TBSu. Mieszkania te będzie można wykupić na własność.

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • mieszkanka

    Anna,ciężko się z Tobą nie zgodzić.Pytasz co Chorzów proponuje starszym mieszkańcom? Chętnie odpowiem- oferuje mikromieszkania ( dla 4 osób maksymalny metraż to 40m2!!!!!!!!) BEZ ŁAZIENKI,BEZ WC.Chorzów to średniowiecze,które dużo obiecuje a potem ma mieszkańców w głębokim poważaniu.Bo na lokale komunalne kasy nie ma ale jest na plaże,palmy i fontanny.

  • Anna

    A dlaczego wprowadzone zostało ograniczenie wekowe? A co Miasto Chorzów proponuje starszym mieszkańcom z dziećmi? Jak zwykle nic nie ma do zaoferowania poza przetargiem na stare rudery w prywatnych kamienicach, które za darmo my mieszkańcy mamy im wyremontować. Przykre to jest, że kiedy rząd wprowadza program Mieszkanie Plus , które zakłada zniesienie ograniczeń wiekowych, władze Chorzowa dyskryminuja mieszkańców Chorzowa, nie dając nam szansy na otrzymanie normalnego mieszkania na miarę XXI wieku.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.