Wiadomości z Chorzowa

Minister Zdrowia: szczepienia i stosowanie zasady DDM pozwolą uniknąć lockdownu

  • Dodano: 2021-09-01 06:30, aktualizacja: 2021-09-01 06:35

Do noszenia masek, m.in. w centrach handlowych, przekonywał we wtorek podczas briefingu minister zdrowia Adam Niedzielski. Podkreślił, że szczepienia przeciw COVID-19 i stosowanie zasady DDM pozwolą uniknąć czwartej fali zakażeń i lockdownu.

Szef resortu zdrowia wziął udział w briefingu inaugurującym akcję społeczną Polskiej Rady Centrów Handlowych (PRCH) "Bezpieczna witryna – bierz przykład z manekina". Ma ona na celu promocję zasłaniania maseczkami ust i nosa, m.in. w centrach handlowych. Pojawią się w nich manekiny z założonymi maskami.

Przedstawiciele PRCH podkreślili, że akcja ma promować pozytywne nawyki i zapobiegać lockdownowi.

Niedzielski zaznaczył, że środki ostrożności mają coraz większe znaczenie

Musimy sobie przypomnieć stosowanie podstawowej zasady DDM (dystans, dezynfekcja, maseczka) – dodał.

Podziękował za inicjatywę "Bezpieczna witryna – bierz przykład z manekina".

Możemy różne rzeczy regulować centralnie, ale nic nie zastąpi oddolnej inicjatywy, dobrego przykładu, a szczególnie społecznej odpowiedzialności biznesu – podkreślił.

Niedzielski zwracał uwagę, że należy dawać dobry przykład, zwłaszcza w obliczu zbliżającej się IV fali pandemii. "Ona jest ciągłym zagrożeniem" – dodał.

Według szefa MZ "łatwość zaszczepienia i reguły DDM są orężem na wrzesień". Zaznaczył, że wszyscy chcemy uniknąć powtórki z III fali pandemii, jej kosztów społecznych, gospodarczych i psychologicznych.

Potraktujemy to zabezpieczenie jako nie tylko o dbanie o siebie, ale o najbliższych i ludzi z otoczenia – powiedział Niedzielski.

Prezes Polskiej Rady Centrów Handlowych Jan Dębski zaznaczył, że akcja ma promować noszenie masek, aby nie doprowadzić do IV fali zakażeń.

Proszę, nośmy maski. To jest bardzo niska cena, żebyśmy normalnie żyli. To kwestia przyzwoitości – niezarażenie się i niezarażenie innych" – przekonywał Dębski.

Minister zdrowia i prezes PRCH podpisali wspólny list o współpracy przy akcji "Bezpieczna witryna – bierz przykład z manekina".

Polska Rada Centrów Handlowych (PRCH) jest stowarzyszeniem not-for-profit, zrzeszającym prawie 200 firm działających w branży miejsc handlu i usług. Organizacja działa na rzecz rozwoju branży, wsparcia i reprezentowania członków w środowisku biznesowym, politycznym i społecznym w celu tworzenia nowoczesnych miejsc handlu i usług. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również