Wiadomości z Chorzowa

Młodzi zdecydują o Chorzowie... Starym

 • Dodano: 2020-02-28 15:45

Czy to już koniec potańcówek dla seniorów i koncertów śląskich przyśpiewek? Starochorzowski Dom Kultury chce się otworzyć na młodych. Na ten cel instytucja uzyskała grant z Narodowego Centrum Kultury.

SDK zapyta młodych czego chcą

Seniorzy nadal będą mieli dostosowaną do sobie ofertę imprez w Starochorzowskim Domu Kultury, ale swoje miejsce mają tam znaleźć także młodzi ze „Starego”. Na początek młodzież z Chorzowa Starego będzie mogła określić czego oczekuje od dzielnicowego domu kultury.

- W marcu ruszamy z konsultacjami społecznymi. Naszych seniorów znamy już doskonale, dlatego teraz czas na zebranie informacji o upodobaniach kulturalnych młodszych mieszkańców. Będziemy pytać o ulubionych artystów i nowe media. Wspólnie chcemy stworzyć ofertę atrakcyjną dla różnych pokoleń chorzowian - wyjaśnia Tomasz Ignalski, dyrektor Chorzowskiego Centrum Kultury.

Pierwsze inicjatywy z myślą o młodych odbędą się podczas wakacji

Konsultacje z młodzieżą to tylko pierwszy etap projektu finansowanego przez Narodowe Centrum Kultury. Kolejny będzie bardziej konkretny – mieszkańcy będą mogli otrzymać środki na organizację wydarzeń w Starochorzowskim Domu Kultury.

- Utarło się, że to domy kultury tworzą ofertę, z której korzystają mieszkańcy. Tym razem program ułożymy wspólnie, a najważniejsza będzie inicjatywa naszych gości. Liczę że pojawi się wiele ciekawych pomysłów na koncerty i warsztaty. Kto wie - może wspólnie zrobimy nawet instalację artystyczną? - podkreśla dyrektor Ignalski.

Starochorzowskim Dom Kultury na badania i granty związane z dostosowaniem swojej oferty dla młodych mieszańców miasta otrzymał z Narodowego Centrum Kultury 30 tys. złotych. Pierwsze inicjatywy w ramach tego projektu będą realizowane podczas tegorocznych wakacji. 

Zobacz także

Komentarze (4)    dodaj komentarz »

 • Chorzowianka

  Chorzów został pozbawiony wszystkiego. Mam 50 lat, ale chętnie wyskoczyłabym na dyskotekę, tylko gdzie? Najbliżej do 80 w siemianowicach. Do maka to tylko jak się ma samochód, o KFC nie ma co marzyć,na wolce same banki. Miasto opuszczone przez Boga. Za to mamy dużo parkingów i rynek z nie wiadomo z kim i czym co to wogole jest.

 • Mojkotr

  No w końcu coś mądrego Wreszcie młodzi dojdą do głosu Chorzów kiedyś tetnial życiem były dyskoteki paby coś się działo a teraz? Hmm miasto seniorów żeby gorszej tego nie nazwać

 • Wanda

  Ja bym powiedział że patologia przejęła to miasto.

 • ...

  Wanda jest facetem?

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.