Wiadomości z Chorzowa

W Starochorzowskim Domu Kultury rusza kino Frajda

  • Dodano: 2019-11-28 07:00, aktualizacja: 2019-11-27 22:45

Kina z prawdziwego zdarzenia w Chorzowie nie ma już od dawna, ale nasze miasto wzbogaci się o kolejne minikino. 5 grudnia w Starochorzowskim Domu Kultury ruszy Kino za Rogiem Frajda.

W Chorzowie będzie drugie minikino

Colosseum, Polonia, Pionier, Energetyk czy Panorama – te nazwy mówią coś już tylko starszym miłośnikom dziesiątej muzy z Chorzowa. Od lat w naszym mieście nie ma już żadnego dużego kina. Tę lukę stara się wypełnić niewielkie kino Grajfka, które działa w Chorzowskim Centrum Kultury. Teraz dołączy kolejne – Frajda w Starochorzowskim Domu Kultury. 

- Będzie to drugie w Chorzowie małe, społeczne kino, któremu przyświeca idea sąsiedzkiej integracji. Podobnie jak Kino za Rogiem Grajfka w Chorzowie, będzie działało w ramach sieci Kino za Rogiem. Chcemy odnaleźć magię kina w profesjonalnie wyposażonej przestrzeni współtworzonej przez widzów – można przeczytać na stronie Chorzowskiego Centrum Kultury.

Frajda - kino z widownią na 20 osób

Frajda będzie chyba najmniejszym kinem w regionie, bo widownia pomieści jedynie 20 osób. Jego otwarcie zaplanowano na 5 grudnia. Pierwszym filmem, który będzie można tam zobaczyć to „Gwiazdy” w reżyserii Jana Kidawy-Błońskiego. Obraz opowiada historię Jana Banasia – wybitnego piłkarza śląskich klubów (m.in. w Polonii Bytom i Górnika Zabrze) oraz reprezentacji Polski. Po projekcji zaplanowano spotkanie z, pochodzącym z Chorzowa, reżyserem filmu. 

Dzień po otwarciu Kino Frajda zaprasza na poranek filmowy z „Renifer Niko ratuje święta”, a po południu na film „Mikołaj i spółka”. W kolejnych dniach pokazywane będą m.in.: „Cudowny chłopak”, „Kamerdyner”, „Boska Florence” czy, cieszące się ogromnym powodzeniem, „Niebieskie Chachary”. Pełny repertuar można znaleźć na stronie Starochorzowskiego Domu Kultury.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.