Wiadomości z Chorzowa

W Starochorzowskim Domu Kultury powstanie kino sąsiedzkie

  • Dodano: 2019-07-29 13:15, aktualizacja: 2019-07-29 14:17

W Starochorzowskim Domu Kultury przy ulicy Siemianowickiej 59 powstaje kino sąsiedzkie w ramach sieci Kino za rogiem. Remont pomieszczenia, które jest obecnie przekształcane w salę kinową.

Nie wiadomo kiedy dokładnie kino w SDK rozpocznie swoją działalność, wiadomo natomiast, że remont sali potrwa planowo do końca września.

Miło nam poinformować, że ruszyły prace związane z budową nowego kina w Starochorzowskim Domu Kultury. Będzie to drugie w Chorzowie małe, społeczne kino, któremu przyświeca idea sąsiedzkiej integracji. Podobnie jak kino Grajfka w CHCK, będzie działało w ramach sieci Kino za Rogiem. Chcemy odnaleźć magię kina w profesjonalnie wyposażonej przestrzeni współtworzonej przez widzów.

W całym kraju jest już niemal setka podobnych kin o tym specyficznym, sąsiedzkim charakterze. Niewielka sala i kameralna atmosfera takich miejsc jest zupełnym przeciwieństwem multipleksów. W tych niewielkich, ale jakże klimatycznych kinach widzowie mają ogromny wpływ na to, co i kiedy oglądają.

Co ciekawe, w Chorzowie mamy już jedno podobne kino - w Chorzowskim Centrum Kultury świetnie prosperuje kino Grajfka, które swoimi zaletami regularnie przyciąga widzów. Co prawda sala w Chorzowie Starym będzie zdecydowanie mniejsza, ale zapewne nie zabraknie jej uroku.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również