Wiadomości z Chorzowa

W Starochorzowskim Domu Kultury powstanie kino sąsiedzkie

  • Dodano: 2019-07-29 13:15, aktualizacja: 2019-07-29 14:17

W Starochorzowskim Domu Kultury przy ulicy Siemianowickiej 59 powstaje kino sąsiedzkie w ramach sieci Kino za rogiem. Remont pomieszczenia, które jest obecnie przekształcane w salę kinową.

Nie wiadomo kiedy dokładnie kino w SDK rozpocznie swoją działalność, wiadomo natomiast, że remont sali potrwa planowo do końca września.

Miło nam poinformować, że ruszyły prace związane z budową nowego kina w Starochorzowskim Domu Kultury. Będzie to drugie w Chorzowie małe, społeczne kino, któremu przyświeca idea sąsiedzkiej integracji. Podobnie jak kino Grajfka w CHCK, będzie działało w ramach sieci Kino za Rogiem. Chcemy odnaleźć magię kina w profesjonalnie wyposażonej przestrzeni współtworzonej przez widzów.

W całym kraju jest już niemal setka podobnych kin o tym specyficznym, sąsiedzkim charakterze. Niewielka sala i kameralna atmosfera takich miejsc jest zupełnym przeciwieństwem multipleksów. W tych niewielkich, ale jakże klimatycznych kinach widzowie mają ogromny wpływ na to, co i kiedy oglądają.

Co ciekawe, w Chorzowie mamy już jedno podobne kino - w Chorzowskim Centrum Kultury świetnie prosperuje kino Grajfka, które swoimi zaletami regularnie przyciąga widzów. Co prawda sala w Chorzowie Starym będzie zdecydowanie mniejsza, ale zapewne nie zabraknie jej uroku.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.