Wiadomości z Chorzowa

Na dwóch ulicach w Chorzowie będzie bezpieczniej? Mieszkańcy chcą progów zwalniających

  • Dodano: 2021-10-14 12:45

Bezpieczeństwo drogowe na Ogrodowej i Miłej wreszcie się zwiększy? Mieszkańcy mają dość rozpędzonych samochodów. Z wnioskiem do miasta wyszedł radny Marcin Weindich.

Mieszkańcy ulic Ogrodowej i Miłej od dawna zgłaszają problem zbyt szybko poruszających się samochodów i innych pojazdów po okolicy. Prośbę o poprawę bezpieczeństwa pieszych skierowali do radnego Marcina Weindlicha.

Okazuje się, że potrzebne jest przeprowadzenie wizji lokalnej. Mieszkańcy sygnalizują występowanie niebezpieczeństwa ze względu na zbyt dużą prędkość poruszających się pojazdów, co może doprowadzić do groźnych sytuacji zagrażających zdrowiu i życiu.

Radny wyszedł z wnioskiem do władz miasta o montaż progów zwalniających na ulicy Ogrodowej oraz dalszej części ulicy Miłej, gdyż część drogi leżąca na osiedlu Pod Arkadami takie progi już ma.

Ulica Ogrodowa od strony ulicy Gruntowej oznakowania jest znakiem drogowym D40- strefa zamieszkania. Zgodnie z prawem na tej drodze piesi mają mieć bezwzględne pierwszeństwo a prędkość samochodów nie powinna przekroczyć 20km/h. Tymczasem piesi słysząc nadjeżdżający z dużą prędkością pojazd, często zmuszeni są uciekać w krzaki, gdyż przy drodze nie ma pobocza, ani chodników – pisze radny w piśmie do władz Chorzowa.

W rejonie ulic Ogrodowej i Miłej mieszkają rodziny z dziećmi, które często bawią się przed domami, jeżdżą na rowerach lub deskorolkach. To sprawia, że poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego w okolicy powinno stać się priorytetowa dla UM Chorzów.

Na Ogrodowej i Miłej wreszcie bezpieczniej? Jest reakcja UM Chorzów

Co miejscy urzędnicy zamierzają zrobić w celu poprawy bezpieczeństwa na wspomnianych ulicach? 7 października oficjalnie odbyła się wizja z udziałem przedstawicieli Urzędu Miasta, MZUiM i mieszkańców Ogrodowej, Miłej i Gruntowej.

Urzędnicy zdecydowali, że zostanie opracowany projekt zmiany organizacji ruchu polegający na objęciu ulic obszarem ograniczonej prędkości do 30 km/h (znak B-43).

W ramach posiedzeń zespołu ds. organizacji i bezpieczeństwa ruchu drogowego działającego przy MZUiM Chorzów zostanie przekazany wniosek funkcjonariuszom policji o objęcie dozorem tych ulic w celu określenia stanu zagrożenia bezpieczeństwa – przekazał w oficjalnej odpowiedzi Marcin Michalik, zastępca prezydenta Chorzowa.

Jeśli to nie odniesie skutku, wówczas władze miasta rozważą możliwość zabudowy szykan drogowych w celu wymuszenia ograniczenia prędkości.

Komentarze (1)    dodaj »

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również