Wiadomości z Chorzowa

Nadchodzi powiew zimy. Sprawdź prognozę pogody na najbliższe dni!

  • Dodano: 2023-03-27 15:00

Mamy już kalendarzową wiosnę, ale w prognozie pogody powraca... zima. Czy znów zrobi się biało? Sprawdź, jaka pogoda będzie w województwie śląskim.

Czy czeka nas kolejny powrót zimy?

Po bardzo ciepłym wiosennym weekendzie czeka nas spore ochłodzenie. Jak się okazuje, zima nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. Biuro Prognoz Meteorologicznych Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega, że przez najbliższe dni w województwie śląskim mogą wystąpić przymrozki. Temperatura w nocy może spaść do -3/-5 stopni, a przy gruncie nawet od -8 do -4 stopni. Ostrzeżenie obowiązuje od poniedziałku 27 marca od godziny 21:00 do środy 29 marca do godziny 10:00.

Prognoza pogody dla województwa śląskiego

Śląski meteorolog, Damian Dąbrowski, na swojej stronie internetowej PogodaDlaSlaska.pl zapowiedział prognozę pogody dla województwa śląskiego na kilka najbliższych dni.

Poniedziałek 27 marca będzie dość pochmurny i chłodny. Według Damiana Dąbrowskiego możliwe są przelotne opady deszczu, które z czasem przechodzić będą w śnieg z deszczem. Po cieplejszym poranku temperatura będzie wciąż spadać do ok. 1-3 stopni. Będzie też wiał mocny wiatr z północy w porywach do 50, a nawet 75 km/h. Przez mocny wiatr temperatura odczuwalna będzie niższa o ok. 5 stopni. W nocy niebo będzie się rozpogadzać. Dopiero nad ranem ponownie zacznie się chmurzyć i może delikatnie poprószyć śnieg. Termometry w województwie śląskim pokażą od -1 do -4 stopni. 

We wtorek 28 marca wróci do nas... zima. Do Polski nadciągnie arktyczne powietrze i przelotne opady śniegu.

– Niż, którego centrum znajdzie się nad Ukrainą, zaciągnie z północy w naszym kierunku zimne arktyczne powietrze i to zarówno w niższych, jak i wyższych warstwach atmosfery. W związku z tym temperatura maksymalna w ciągu dnia wyniesie najwyżej 1/3°C. Zachmurzenie będzie się zmieniać między całkowitym a umiarkowanym. Do tego w większości regionu wystąpią przelotne opady śniegu. Niewykluczone, że przejściowo gdzieniegdzie krajobrazy nawet się zabielą – czytamy w prognozie pogody na stronie internetowej PogodaDlaSlaska.pl.

Będzie wiał też mocny wiatr w porywach do nawet 60-80 km/h mogący powodować zawieje śnieżne. Noc z wtorku na środę będzie bardzo mroźna! Rano termometry pokażą od -3 do nawet -7 stopni. 

Środa 29 marca zapowiada się nieco pogodniej. Tego dnia w województwie śląskim nie będzie padać. Prognozuje się zachmurzenie małe i umiarkowane, które stopniowo będzie wzrastać do dużego. Słońce ogrzeje arktyczne powietrze do ok. 6-8 stopni. 

Jak dodaje Damian Dąbrowski, prognoza pogody na stronie PogodaDlaSlaska.pl będzie na bieżąco aktualizowana.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również