Wiadomości z Chorzowa

Nagrody Prezydenta Chorzowa w Dziedzinie Kultury rozdane. Kto został laureatem?

  • Dodano: 2021-10-18 14:00

Do kogo w tym roku trafiły statuetki „Chłopca z łabędziem”? W sobotę 16 października w Teatrze Rozrywki w Chorzowie rozdano Nagrody Prezydenta Chorzowa w Dziedzinie Kultury.

Inauguracja roku kulturalnego za nami! W sobotę 16 października 2021 roku na scenie Teatru Rozrywki w Chorzowie miała miejsce specjalna gala, podczas której rozdano Nagrody Prezydenta Chorzowa w Dziedzinie Kultury. Laureatów, którym wręczono statuetki „Chłopca z łabędziem” było czworo.

Nagrody Prezydenta Chorzowa w Dziedzinie Kultury rozdane

W ramach Nagród Prezydenta Chorzowa w Dziedzinie Kultury powołano dwie kategorie. To upowszechnianie kultury i osiągnięcia twórcze. Statuetkę „Chłopca z łabędziem” za upowszechnianie kultury otrzymali:

  • Danuta Matysik – właścicielka Agencji Koncertowo-Wydawniczej Delta, promotorka bluesa i kultury muzycznej, a także wydawca kwartalnika „Twój Blues”
  • Ireneusz Warta – kierownik klubu „Pokolenie” Chorzowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej

Za osiągnięcia twórcze i artystyczny wkład w kulturę nagrody otrzymali:

  • Radosław Michalik - absolwent Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach. Akordeonista, pianista, wokalista. Kompozytor i aranżer, autor tekstów piosenek.

Był uczestnikiem telewizyjnej „Szansy na sukces” (program z piosenkami Tadeusza Nalepy). Współpracował z wokalistką Beatą Bednarz w projekcie z muzyką gospel. Od grudnia 2010 r. jest korepetytorem w Teatrze Rozrywki, pracującym z solistami przy przygotowywaniu premier. Jest również kierownikiem muzycznym  i autor aranżacji licznych przedstawień i koncertów.

  • Michał Żurawski – pochodzący z Zabrza aktor teatralny, filmowy, telewizyjny, radiowy i dubbingowy, absolwent IV LO im. Marii Skłodowskiej-Curie w Chorzowie. Doskoanle znany widzom z wielu popularnych filmów i seriali. Mogliśmy go zobaczyć m.in. w m.in.: „Jestem mordercą”, „Mieście 44”, „Czas honoru”, , „Bodo”, „Chyłce”, a ostatnio w „Żeby nie było śladów” czy „Królu” – adaptacji powieści Szczepana Twardocha.  

Wśród nagrodzonych znalazł się również Antoni Sobczyk – dawny dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury, Starochorzowskiego Domu Kultury i Chorzowskiego Centrum Kultury. Otrzymał Medal im. Kurta Aldera za osiągnięcia w edukacji.

Nagrody wręczyli Wiesław Ciężkowski, zastępca prezydenta Chorzowa, a także Waldemar Kołodziej, przewodniczący Rady Miasta Chorzów. Podczas gali wystąpił Włodek Pawlik Trio.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również