Wiadomości z Chorzowa

Niezwykli stolarze wygrali przetarg na sprzedaż 200 sztuk budek lęgowych dla ptaków

  • Dodano: 2021-08-30 13:00

Niezwykli stolarze ze Stowarzyszenia na Rzecz Niepełnosprawnych SPES wygrali przetarg, ogłoszony przez MDK "Batory", na sprzedaż 200 sztuk budek lęgowych dla jerzyków. "Ptasie familoki" już wkrótce zawisną na blokach w Chorzowie. Skrzynki rozrodcze wykonali ręcznie w Ośrodku Terapii Stowarzyszenia SPES.

- Przetarg został ogłoszony przez Miejski Dom Kultury "Batory" z Chorzowa. Sam projekt nazywa się "Ptasie familoki", a jego autorem jest pan Damian Balcer. Zgłosił go do Budżetu Obywatelskiego 2020. I wygrał, deklasując rywali. Z informacji uzyskanych od pracownika MDK „Batory” wiemy, że obecnie trwa wybór budynków, na których będą powieszone skrzynki rozrodcze - czytamy na stronie Stowarzyszenia na Rzecz Niepełnosprawnych SPES. 

(Nie)pełnosprawni Stolarze zmontowali "ptasie familoki" dla Chorzowa

Produkcja skrzynek dla ptaków to dla stolarzy forma pracy i rehabilitacji. W ten sposób od kilku lat szlifują swoje umiejętności zawodowe. Wśród stałych klientów podopiecznych stowarzyszenia są m.in. Lasy Państwowe czy firmy budowlane, które podczas ocieplania budynków muszą zadbać o sztuczne miejsca rozrodcze np. dla jerzyków. 

- Twórcy ptasich domów zarobili 16 tys. zł. Nie ukrywają, że to dla nich ogromna satysfakcja wygrać w przetargu z komercyjnymi firmami. Mieszkańcy Chorzowa również mają się z czego cieszyć. Jerzyki to pogromcy komarów. Są pożądane na osiedlach, gdyż jeden osobnik zjada około 20 tys. owadów na dobę. Uczestnicy Ośrodka Terapii SPES wykonali więc kawał dobrej i pożytecznej pracy. Dla ludzi i dla przyrody - czytamy na stronie Stowarzyszenia na Rzecz Niepełnosprawnych SPES. 

Komentarze (1)    dodaj »

  • Chorzów

    Np. jerzyki już odleciały . A inne ptaszyny żyją u mnie w bloku pod dachem . Pięknie sobie wydziobały gniazdka same w styropianie i teraz mamy wielkie s....e na balkony i okna ...

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również