Wiadomości z Chorzowa

Noc Muzeów w Chorzowie za nami!

  • Dodano: 2022-05-16 10:45

Noc Muzeów w Chorzowie za nami! Tegorocznym hasłem nocy muzeów było: "Miasto ognia i blasku". 

Nocne zwiedzanie urzędu, Muzeum Hutnictwa, Lofty Kościuszko i nocny kurs ze sztuką tramwajem - to wszystko czekało na mieszkańców Chorzowa i nie tylko w ramach Nocy Muzeów! 
- Cieszymy się i dziękujemy Wam, że tak licznie wzięliście udział w wydarzeniu! - czytamy na stronie chorzowskiego magistratu

 

Noc muzeów – Horror w Skansenie czyli eksperymenty doktora O’Cullusa

Po dwuletniej przerwie Muzeum "Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie" wróciło do organizacji Nocy Muzeów. Podczas tegorocznej Nocy Muzeów odwiedzający Skansen mogli napotkać straszki śląskie i różnego rodzaju potwory, jednak ich wygląd będzie odbiegał od tego tradycyjnego. Za całość wydarzenia odpowiedzialny był teatr "Lufcik na korbkę".

"Lufcik na Korbkę", to kolektyw artystyczny oferujący spektakle, oparte na motywach śląskich legend i symboli popkulturowych. W swoich przedstawieniach wykorzystuje różnorodne techniki sceniczne - żywy plan, kuglarstwo, teatr lalek, teatr tańca, koncert, pantomima czy fireshow – dzięki czemu buduje niesamowite, pełne aury tajemnicy spektakle. W swoich spektaklach teatr opowiada o Śląsku, kształtując w ciekawy i zabawny sposób wiedzę o naszym regionie i wprowadzając śląskie słownictwo.

 
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojChorzow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również